bugün

entry'ler (26)

kurşun asker

kurşun asker gibi oyuncağım, masalı yüzünden hiçbir zaman olmadı. geceleri canlanması fikri bilinçaltıma işlemiş olmalı ki çocukluğum boyunca her türlü oyuncağı almak isteyen ben, ona şiddetle karşı çıktı. hayalgücüm yeterince gelişmiş, o yüzden o da eksik oluversin canım, demişimdir hep.

emre aydın

şarkının tam ortasında bunalıma girer, başını öne eğer, hareketsizce durur.tam o anda devam etmeyip koşarak sahneyi terk edecek sanırsınız. mfö,bülent ortaçgil ve barış manço'nun şarkılarını ondan dinlemekten zevk aldığım şarkıcıdır.

bir zamanlar çocuk olmak

bir zamanlar Bugs bunny bitti zannederken aslanın kükreyip yeni bölümün başladığını görünce sevinmektir.

10 kuruş yerine sakız veren zihniyet

25 kuruş yerine topitop veren zihniyetten daha iyi olan insan modeli.

kocasından izinsiz gezmeye giden kadın

Yanlış evlilik yaptığını hala fark edemeyen kadındır.

kırmızı başlıklı kız

Söz dinlemeyip ormandan giden o, ama hiçbir suçu olmadığı halde zulüm gören de babannesi. O kadına hep acımışımdır.

gece grubu

son şarkıları olan ' ben öldüm' bir haftadır dilimden düşmemekte olup, zamanla isimlerini daha çok duyurcaklarını düşündüğüm gruptur.

the show must go on

Muhteşemdir. Ama ders çalışmadan önce dinlememeniz tavsiye edilir. Zira dinledikten sonra '' Hayat bir başka yaa, şu masada oturarak harcayamam'' diyip kalkmaya müsait bir ruh haliniz olur.

yok öyle bir şey

Herhangi bir konuda '' hayır'' diyip karşındakinin bakışlarından sonra açıklama yapmaktan sıkıldıysanız; '' yok böyle bir şey'' demek kadar artistik cümle bulamazsınız. Bir de el kol hareketleriyle ciddi yüz ifadesi takındınız mı, karşınızdaki ağzını açamaz. Kurtuldunuz demektir.

bulutsuzluk özlemi

Unutulmaz şarkıları vardır. Lise andacımda çok sevdiğim bir arkadaşımın '' Yine aşınca çayın suyu boyunu belki yeniden karşıma çıkacaksın, göz göze durup bakınca göreceğiz, neyiz ve nerelerdeyiz, bilemiyoruz şimdii '' yazdığı ve benim her okuduğumda hayallere dalmama sebep olan nadide sözleri yaratan harika gruptur.

calisma masasinda biriken kagitlar

Henüz işe yaradığı görülmemiştir. Atarken de '' Acaba lazım olur mu ya? '' diye düşündüren amaçsız şeylerdir.

engin altan düzyatan

Sunduğu programın nerdeyse her gün olması ve benimde hiç bıkmadan izlemem nedeniyle , o artık aileden biridir. Yakında kanal değiştirirken '' A Engin abii'' diyip durcam diye korkuyorum.

11833

reklamın iyisi kötüsü olmaz işte dedirten cinsten. Ne yapıp ne ediyorlar beyne yerleştiriyorlar. Bir numaraya ihtiyacınız olduğunda o anki aciliyetle '' Bunun reklamı kötüydü aramayayım'' demez kimse. Ne kadar sinir olursak olalım, parayı onlar alıyolar işte

eski sevgiliyi özleten durumlar

Mesela yeni sevgilinle bir yere gitmişsindir, herşey çok güzeldir. Sonra birden laf arasında bir konu geçer. Kırılırsın ama o fark etmez bile. işte o an özlersin, eski sevgilim olsa böyle yapmazdı dersin.

keşke yerine iyi ki demek

Genelde bir arkadaşa yaptığın seçimin yanlış olmadığını kanıtlamaya çalışırken kullanılır. Savunursun savunursun sonra o birşey söyler. Genelde o söylenene cevap bulamayınca '' Yok yok ben iyi kiiii böyle yapmışım'' denir ama başkasını kandırsanız da, hadi itiraf edin ordaki 'iyi ki' bir buruk çıkar. Çünkü insanoğlunun doğası bu, mem- nu- ni- yet- siz- lik!

lise defterleri

Eğer bir kaç tane sakladıysanız, birşeyi arıyorken yere düştüyse ve baktıysanız duygulanmanıza sebep olabilirler. Dinlenmeyen derste çizilmiş resimler, konuşamadığı için yazılan ergen muhabbetleri, siz dışardayken arkadaşlarınızın yazdığı espiriye benzer yazılar, o döneme ait şarkıların nakaratları falan filan ... Okuduktan sonra, lise iyiydi hoştı, dedirtir insana.

ambulans sesi

Eğer trafikteysem deli gibi panik olmama sebep olan sestir. Birde etrafımda araba çoksa '' Ya arkadan gelirse şimdi, ya bu taraftan geçerse? Ya yol açamazsam? Ya benim yüzümden yetişemezse? '' diye strese girerim, o an kocaman dünyayı yönetmek bile daha kolay gelir. Sonuçta içindeki insanın hayatı söz konusudur.

pazar gününden nefret etme nedenleri

Cumartesi gecesi uyurkenki rahatlığın pazar gecesi bulunamaması.
Cumartesi 02.05
- Abi ne güzel eğlendik ya, yarında pazar uyuruz öğlene kadar
Pazar
- Ne çabuk geçti zaman, lanet olası okul mu var yine ...

küçükken çizilen resimlerdeki hatalar

Güneşi kağıtta yer yokmuş gibi en sol köşeye üçgen şeklinde çizerdik, baya da modaydı o zamanlar. Bide çöp Ali' nin eşine kocaman etek yapardık. Şimdi düşünüyorum da çok tarzdı.

bursa

Hayattan soğutan şehirdir. 'Burdan bi gitsem var yaa' diye cümleleriniz doludur. Şu yol çalışmaları asla bitmez. Trafik ışıkları yerine de ada yaparlar, kocaman yuvarlağın etrafında dönmek, diğer arabaların geçmesini beklemek kocaman bir sabır ister. Otobüsle bir yere gitmeye çalışırsanız, gereksiz ve talihsiz bir çok olayla karşılaşacaksınız. Gün gelir de yolunuz Bursa' ya düşerse üzgünüm, hayal kırıklıkları dolu bir şehir sizi bekliyor!