bugün

filmi anlatan ve filmin en çok acındıran çocuğudur.

(bkz: yazık)
geleceğin seri katili.
ilerde seri katil olcakmış dizide.
ileride büyümüş halini taner birselin oynayacağını duyunca şaşırdım. amma velakin son yayınlanan bölümde osmanın sivri kulaklarına, düz burnuna, kayık suratına çok dikkat edince ,taner birselin osmana cuk oturacağına kanaat getirmiş oldum.
tatlı bir çocuktur yaşadıklarıyla insanı da hüzünlendirmeye çalışır ama acı osmanın yaşadıkları değildir biliyoruz ki soykırım görmüş,katledilmiş,istismar edilmiş,evsiz kalmış, doğal afet kurbanı olmuş... vb çocuklar vardır biz bu kadar kolay üzülmüyoruz osmancık.
(bkz: tek derdin bu olsun evlat)
bu araba kaç basıyor abi gıcırmış valla diyen şirin çocuk .
küçük yaşta olmasına rağmen rol yeteneğinden sual olunmayacak dünya tatlısı yanakları ısırılası yumurcak. Tek anlamadığım husus şudur ki evin yanma sahnesinde mete evdeyken ortalık o kadar karışıkken bu çocuk neden hiç ağlamadı? Kanımca o kadar küçük yaştaki bir çocuğun bu korkunç durum karşısında zırıl zırıl ağlaması en olağan durum olacaktı ama olmadı. Neyse Olsun o kadar mazur görebiliriz.
o kadar güzel bir çocuk ki ailenin en tartışmalı anlarında bile herkesi donuk bırakıyor.

susun diye bağırmadan bişeyler anlatabiliyor.

herkesin canı o belki de ailenin en hassas noktası.
Ağlayan karpostal çocuğunu anımsatıyo,her gördüğümde.Agucuk,bugucuk yapılası şirin şey.
evlat edinmek istediğim velet.
ses tonu insanı per perişan eden minik oyuncudur. Çok şeker ve yeteneklidir. Onun sahnelerinde ağladığım çok olmuştur.
ona bakınca sanki bende onun yaşında masum bir çocuk oluyorum.ağlayınca gözlerim doluyor.sesim titriyor.daha çok küçük be..son zamanlarda gördüğüm en iyi küçük oyuncu.
osman ın babasına verilirkenki anda annesine sarılıp ağlayarak allahım yarabbim ya demesi. o anda osmana karşı tepkim allah senin belanı vermesin oldu. osmanı koparmak isteyen sözlük yazarları; o kısmı izlemelisiniz, bana hak vereceksiniz. eminim ki o anda osmana iki tokat atmak isteyeceksiniz. o kadar tatlı ki tam bir gerizekalı ya ! yalnız çok kısık sesle söylüyor belli belirsiz yani, o yüzden kulağınızı iyi açın ve mutlaka izleyin. *
diziye renk katan ancak çok fazla ön plana çıkınca gerçekliğini yitiren karakterdir.
çok tatlı olduğu gerçeği tabiki de değiştirilemez.
oyy senin ağzına kurban olayım osman.'avucunu yala, üstünede su iç'.**
(bkz: mahallenin bakkalındaki hulusi)
ilerleyen bölümlerde seri katil olacağına dair dedikodu yayılmış durumda..
bu bölümde de sanırım bu dedikodunun alt yapısını oluşturmaya başlayacaklar.
(bkz: bu çocuk okumaz) dedirten çocuktur.onun gibi ne dizi,sinema çocukları gördük efenim biliyoruz yani.
bu küçük yaşta, gecenin üç'ünde evde uyuması gerekirken setterde ne arıyor dediğim oyuncu adayı.
Dizinin masum, herşeyin ortasında kalan tatlı çocuk karakteri....
küçük yaşta olduğu halde herşeyin farkında olan masumluğun sembolü çocuk.
bu çocuk ali rıza bey'den daha fazla acı çekecek sözlük.

seneryo sıkıştıkça çocuğu denize, kuyuya atacaklar

demedi deme ...
piç gibi, orospu gibi, yavşak gibi, sömürülen, iliğine iliğine tükmüklü tükmüklü abanılan osman.

edit: oğlum çocuğa demedim lan. abananlara. he mi.
piç ölse de kurtulsak.
sevindikçe çirkinleşen dizi karakteridir.*