bugün

http://fizy.com/#s/1ahh9u

içime düştü yine yaşlı çınarların görüp geçirdikleri, yerine açılacak kafe için kesilmeleri.
resmedilen isa hüzünlü müydü? bilemez kimse. ama gittiğinden sonra, bendeki hüzün boynu bükük isa hüznü işte.
oysa yolda çevirse zaptiye, cüzdanımdaki fotoğrafını gösterirdim hüviyetim diye. hüviyetimdin işte.
döneminin padişah tuğrasıydı alnına koyduğum öpücük sevdiğimin.

bahtıma yanmak mı düştü? sevdan damlamıyor artık her anımda. ne de çabuk bitiyormuş sevdalar ah oysa. içimde mitingler oluyorken nasıl da yanıyor içim darası düşülmüş bi' sevda uğruna. aşıkları tamamlayan sokaklar da vazgeçmiş yağmurdan zaten. tıpkı benim senden vazgeçtiğim gibi.
kanıyor yüreğim, aslında en çokta kendimden vazgeçtim. bu bakımsız düşlerimle, hissiyatsız yüreğimle en çokta kendimden vazgeçmişim.

gözlerime bakıpta almayacaktın beni.
olsun ama, düştüğüm yer aynı,
uyandığım yer yanın hala...
ömür boyu müzik dinlememek demektir.
yoktur öyle bir şey ergenliğin lüzumu yok!

http://www.youtube.com/watch?v=N2UetkHtg5g
gelip geçici bir sanı da olabilir düşüncedir. olmayabilirde. dedem, zaman her şeyin ilacıdır derdi.
her zaman iyinin daha iyisi mutlaka vardır. o yüzden yeri dolmayacak değil unutamayacağı demek daha doğru olur.
ömür boyu yeri dolmayacak birinden ayrılmaktır. (bkz: tembellik ötü şey)
üzüntü vermesinden öte, insana yeri dolmayacak biri gözüyle bakılması yanlıştır. sanki herkesin belli sayıda kontenjana sahip olduğu bi düzende, o ayrılınan kişinin yerinin kimseye uymayacağından kaygılanmak gibi.

akışına bırakmak lazım biraz. boş yerleri boş bırakıp, yeni gelenler için, yeni yerler hazırlamak gerekiyor.
Ayrılıp da gelmedik mi zaten dünyaya?Onun yokluğu değil mi adını koyamadığımız huzursuzlukları mızın sebebi?
ana ya da babanın toprağa verildiği andır. acıtır, eritir, yakar taa derinden.
anneden ayrılmaktır.
(bkz: baba)
insanin sadece kendini kandirmasidir bu duygu. cunku kimse yeri doldurulamaz degildir.
ailenin yeri dolmaz sadece. digerlerinin yeri elbet doldurulur.
Yeri doldurulamayacak insan yoktur kanımca, lakin hiçbir zaman O olamayacaktır kimse.
Gözyaşları eşliğinde giriş yaptığım başlık.

Yalın'dan bir alıntı ile devam edelim: severek unutmak olur iş mi? Bilerek uçuruma önden atlanır mı ki? Kaybettiğinin yerine ne koysan dolmaz boş bırakacağım yerini, hep bomboş...
yeri dolmayacak ? gerçekten bunun olabilmesi için kişinin kendi yaşamını kendi dolduramadığı için alternatiflere başvurduğu gerekçesi temel etken değil midir? sonuç olarak yaşadığımız hayat süresince ve fırsatımız oldukça hayatımız dolar tabi doldurmayı bilene ve isteyene.
her anını birini özleyerek geçirmek ne demek bilirmisin? he işte o. tanıştığın güne lanet edersin bazen, ama güzel günleriniz o kadar güzeldirki o gittikten sonra çok uzakta kalmıştır. birdaha ne zaman öyle güldün, o kadar huzurlu uyudun, ne zaman sana biri onun gibi dokundu, öptü? işte bunlar denali dinlemek için yeterli sebepler.
bunun ilacı; kimseyi yeri dolmayacak kadar sevmemektir.
ilkokul öğretmeni bunlardan bir tanesidir. öğretmenimin yeri dolmadı, çok öğretmenim oldu ondan sonra. bazıları doçent profesör falandı. sonra ben öğretmen oldum, yine dolmadı. döverdi beni çok döverdi. en çok beni döverdi hatta. garip bir şefkati vardı. ortaokulda iken lisedeyken elini öpmeye gittim öğretmenler gününde. o zamanlardan sonra hiç görmedim. solda bu başlığı görünce aklıma geldi ayşe öğretmen. şimdilerde öğretmene hiç duyulmayan bir hürmet ile taa içimden saygılar sana ayşe öğretmen..
kimsenin yeri ömür boyu dolmayacak değildir. o kişi sizi ömrünce mutlu etmekten çok üzdüyse bunun hiç bi anlamı yoktur. sizi haketmesi için gereğinden fazla mutlu edilmeniz gerekir ki böylesi zor bulunduğundan işimiz zordur. neden ömür boyu yeri dolmayacak birinden ayrılalım ki? yeri dolmayacak olsa ayrılığa başvurulmazdı. mutlu olmanın yollarını aradığımızdan ayrılık bizim için ilk seçenek.
omur boyu icinde acilan bir boslukla dolanmak. yarim kalmak.
http://www.youtube.com/watch?v=BxGD4q5VSbk
unutulamayacak acınası bi durum.
Ömür boyu gözlerinizin dolmasını sağlar.
Ömür boyu bir boşluğun bulunacağı bilinmelidir. Alışmakta fayda vardır.