bugün

insanı yaşarken öldürür.
(bkz: aspırıne)
her an düşüncelerimizin daha da karmaşıklaşmasına sebep olurdu. dinler ortadan kalkabilirdi. ve ben kesin şey derdim, nasıl olsa hepimiz hep buradayız. sonsuz karşılaşmalar. kocaman sarılalım.
Yeni başladığım "forever" dizisi bu konuyu çok güzel anlatıyor. Kahramanımız her ölümünden sonra 35 yaşından tekrar başlıyor hayata.

Biraz macera, gerilim, dram ve romantizm serpiştirilmiş. Tavsiye ederim.
Peygamber bile olabilirsiniz.
(bkz: the man from earth)
Çok güzel bir fikir gibi görünse de zaman içinde göçüp giden sevdiklerimizi düşündúkçe pek de iyi durmuyor. Sevdiğim kadını, hele ondan olan çocuklarimi nasil veririm ben toprağa? Vaktinde ölüm iyidir.

Umarim sevdiğim de böyle düşünüyordur.
sanırım çogu insanın aksine benim istemeyeceğim şeydir. 20 yıllık hayatımda ve özellikle günümüz türkiyesinde ki gördüğüm kadına, hayvana, doğaya şiddet beni fazlasıyla yoruyor. evet, sürekli bu haberleri duyup üzülmekten ve kalbimin acımasından yoruldum. dilerim ki en kısa zamanda kıyamet dedikleri şey kopar. tabi bu haberler kadar acı olur mu bilmiyorum.
görsel

En kötü şeydir ölümsüz olmak ölümsüzsündür ama sevdiğin insanların ölümlerini gördükçe binlerce kez ölürsün aslında...
Kişiye öz güven getirir.
dünya malı dünyada kalır.
Ancak arkanızda sağlam izler bırakacak kadar zekiyseniz mümkündür.
ölek la yaşanmaz bu dünya.