bugün

ölümün ardından 6 saniye sonra gerçekleşen beyin ölümünün, 6 saniyelik süreç içerisinde düşündükleridir bir nevi hayatın gözlerinin önünden film şeridi gibi geçmesidir belki de. ama hep merak ettiğim o 6 saniyedir.
pişmanlıktır başka bir şey değil.
bir kere ölüyorsun, keyfini çıkar...
büyük ihtimalle "allah'ım beni geri gönder söz veriyorum bir daha vaktimi boşa harcamayacağım" demek için gerek ve yeter süre. (ve bu sürede düşünülen şeyler silsilesi. tanım yapamadık iyi mi)
- obaaaa herkes burdaymış lan.
keşke ömrümü boşa harcamasaydım, ALLAHA iNANSAYDIM.
Uzaya fırlatılacak bir mekik gibi geri sayım şeklinde her saniyeye bir cümle, düşünce sıkıştırılması muhtemeldir.

--spoiler--

6...namaz kılacaktım
5...oruç tutacaktım
4...zekat verecektim
3...cami yaptıracaktım
2...hacca gidecektim
1...hepsini geçtim akp'ye oy vermeyecektim
0...öldüm laannnn

--spoiler--
kimse bilmez, bilemez. şarkısı da var.
hiç kimse bilmez bilemez gönül ister arar sevemez sürükler kalbimi aahhhh
- bunları kandırıp dünyaya nasıl dönebilirim acep.
-ulan aysun da tam kıvama gelmişti be...bugun yarın vercekti...şansıma sıçım...bi de kamyon çarptı, otopsi falan yapıp çükümü kesmezler inşallah...
-şu an ne düşüneceğimi düşünmüş..*.
(bkz: eyvah gittik)
bu mudur yani şimdi hani ışık falan dediler o kadar nerde, film şeridi dediler ama fragman bile geçmiyor, bu ne ulan yaşamım zaten hayalkırıklığı idi ölümüm daha beter hayalkırıklığı oldu. böyle şansında, yaşamında, ölümünde taa ...
geri sayimdan baska bir sey degildir.

+ alti, bes, dort, uc, iki, the end!..
-lan bari divx falan olsaydı be...vhs bile daha iyidir bundan yaa..ulu tanrım teknolojiyi daha yakından takip etmelisin..

(bkz: film şeridi)
-abi sktir et artık bak öldük 6 saniyemiz kaldı yorma hala şu kafanı kadınları anlamak için allaaa aaalaaa.
aha bitti hayat. güzeldi bea. aslında hayat değil de handan çok güzeldi. ne hatundu ama. öbür tarafta görürüm inşallah.
iYi BiR KUL OLABiLDiM Mi? SORUSUNA ACELE CEVAP ARAMAK.
gözleri kapayamadık be.
(bkz: her canlı ölümü tadacaktır)
farzi misal olarak:

- beni öldürdüler.

(bkz: kırmızı pazartesi)