bugün

hayatımda izlediğim en trajik sona sahip olan müthiş ötesi bir dram-bilim kurgu filmidir.
herkesin izlemesi gereken mükemmel bir filmdir.
1952 Londra'sında Beş Günde Binlerce Kişinin Canını Alan Ürkütücü Doğa Olayı.

https://onedio.com/haber/...-olayi-olduren-sis-913656
Hani bazi filmler vardir. Öylesine cerezlik izlediginiz ama zaman gectikce durduk yere akliniza gelir. Bu filmin de bendeki etkisi öyledir. Yillar önce izlememe ragmen hala üzerimde etkisini birakmis nadir filmlerdendir.
Filmin müzikleri mark isham tarafindan yapilmistir ve sahsen cok basarili oldugunu düsünüyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=6Q6JRspswGY
Filmin hikayesinin arkasinda kim oldugunu tahmin etmekte zorlanilmayacagini düsünerek dogrudan isim verelim. Tabi ki stephen king.

Asagida film hakkinda biraz spoiler verecegim. Film, sirf finali icin izlenmeli diye düsünüyorum.

--spoiler--
Bir firtina sonucu kücük bir sehir olan castle rock´da oturmakta olan david ve ailesinin evi kirilan agaclardan dolayi zarar görmüstür. David oglu ve komsusu ile birlikte alisveris yapmak ve evi onarmak icin malzeme satin almak icin sehire gider. Bir sis etrafi sarmaya baslar. Bu sis icerisinde korkutucu canlilar insanlara saldirirlar ve öldürmeye baslar. Bir market icerisinde david, oglu ve komsusu ile birlikte diger müsteriler saklanirlar. Müsterilerden birisi bayan carmody´dir. kendisi dini inanci bütün bir fanatiktir. Sürekli incilden örnekler vererek marketteki diger insanlari korkutur...
--spoiler--

Film 2007´nin subat ayinda cekilmeye baslanmistir ve 18 milyon dolara mal olmustur.
21 kasim 2007 ´de vizyona girmistir.

Oyuncular.
Thomas Jane
Marcia Gay Harden
Laurie Holden
Buck Taylor
Robert C. Treveiler
Andre Braugher
Toby Jones
William Sadler
Jeffrey DeMunn
Frances Sternhagen
Nathan Gamble
Alexa Davalos
Chris Owen
David Jensen
Sam Witwer
Çok güzel ve gerçekten çok iddialı bir filmdi. Gerginlik o kadar güzel tırmanıyor ki filmde. içerdeki karakterlerle aynı anda o gerginliğe ortak oluyorsunuz. izlenmesini öneriyorum.