bugün

muhtemelen yaşı kemale ermiş, çocuk isteyen ve elini çabuk tutma çabasındaki erkektir.
arap şeyhi olabilir. harem kurma derdindedir.
her cıktıgına namusu,helal'i gözüyle bakan erkektir. bide sahiplenir kıskanır bunlar,hatun ayrılıp gidince gelir senin yanında ağlar bu arakadaş. sende içinden bi siktir git dersin fakat arkadas duygularına yenik düşmüştür birkez.
bulduğu tüm madenleri köküne kadar işlemek isteyen kimse.
kocası olmayan,
nişanlısı olmayan,
söööözlüsü olmayan,
sevgilisi olmayan,
arkadaş ayağı yapmayan ,
abi ayağı yapmayan,
kafası karışık olmayan bi kız bulsa bile,

hem kızın çıkardığı bin tane zorlukla, hem peşindeki itlerle boğuşmaktan çok bıkmış, evleneyim koyayım bir kenara, işime gücüme odaklanayım bu hayvanlarla uğraşılmaz diyen erkektir.
kendisine yeşim salkım tavsiye olunan erkektir.
evliliğin ne olduğunu kavrayamamış mal erkektir.
ayran gönüllüdür.
evlilik vaadiyle kandirilan kizlar kategorisinin dogumuna sebep olmustur... evet var boyle kizlar, evlenme vaadiyle kolaylikla altiniza yatabiliyorlar...

edit: bazilari ustte olmayi sevebilir
kadın nasıl olsa bitecek sezgisiyle hareket ederken erkek sonsuza kadar sürecek yanılgısıyla hareket eder. işte bu yüzdendir her şey.
evlenmeyeceğini bile bile ilişkiye devam eden erkekten daha etik davranan erkektir.
kendimi örnek gösterek yapacağım açıklamaya açıklık getirmek istedim evlenmenin getireceği olumlu sonuçları göze alarak veya olumlu sonuçlarla karşılaşacağımı umarak böyle bir istekte bulunmuştum ama hala bekarım
ancak evlenilebilecek bir hatunla çıkarım diyen de bu kişidir.

(bkz: evlenilecek kız)
(bkz: eğlenilecek kız)
en fazla 2 kızla çıkmış olan erkektir.
(bkz: ted mosby)
aşırı derecede bağlanma sorunu olan bir insandır. ve bu yüzden bağlanma sorunu olmayan insanlara göre daha fazla acı çekebilmektedir.
bu tip erkeklerin, evlenmek fiilinden anladığı; hayatı paylaşmak değil. biran önce kendini baktıracak birini bulma telaşıdır. ooohhh hergün 7-24 hazır hatun, hazır yemek, temiz çamaşır. aman bundan iyisini mi bulacağım. hemen evleneyim. * * *
bizim sınıftaki semih işte. üst dönemden kız kesiyoz, bana diyoki "bu kız bizden önce mezun olur, o staj yaparken ben askerlik yaparım bu iş yatar". kendi sınıfımızdan kız kesiyoz "bu Manisalı istemesi falan sıkıntı olur". Alt dönemden kız gösteriyorum ona "biz muhafazakar aileyiz bu kadar sosyete kız bizim eve gitmez."...
çocuk çıkma ihtimali olan her kızla evliliğe kadar ilerleyeceğini sanıyor.