bugün

selamla başlayan iyi günlerle biten bir mesajı yazan insan değildir.
sakalınızın her tanesinin cımbızla çekilmesinden dolayı hissettiğiniz o tüyleri diken diken eden duygunun misli misli fazlası durum. öyle böyle değil. feci, can yakar. kavuşamayacaksınız hele komple vücudun cımbızla yolunmasından daha kötü durum. o derece. evet.
beyin kanaması geçirmektir. yani, özlemden beynin kan ağlaması.
hiç birşey onunla olmaktan daha fazla keyif vermezse, onsuz geçen her an ölmeye bir sebepse, onun geri dönmeyeceği ne kadar netse, özlemek o kadar çoktur.
ufak bir çanta, gerekli birkaç eşya hazırlayıp yola düşmek için sebeptir.
yanındayken özlemektir. artık iyiyim, dersin. aştım merak etme sen, dersin. üzülmesin diye... hakikaten üzülür çünkü. hep üzülmüştür zaten. ama sen yine de bekler, bekler, beklersin. yine bekler, bekler, beklersin... bazen bir toparlarsın, gülersin. ama sonra yine beklersin. özlersin ama yaşantıları değil, hayalleri özlersin. hiç sahip olamayacağın kalbini özlersin. hiç sahip olamadığın mutluluğu... çok özlersin işte amına koyayım ne diyeyim daha!
belki yoldan geçen kişinin parfümü hatırlatır onu sana,

belki de ufak bir şehrin ufak bir caddesi.

kim bilir belki yastığında bulduğun saç teli,

ya da özlemek kelimesi.

bir şarkı da geçer belki bu kelime,

ya da içinden geçer özleyenin,

tarifi yok, açıklaması yok.

özlemişsindir işte sadece çok özlemiş.

http://fizy.com/#s/1lwete
çok özlemek kötüdür de çok özlemek ve sevilmediğini bilmek daha kötüdür.
söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil.
her gün her an aklının en güzel odasındadır özlediğin,kapıyı aralar bakarsın orada mı diye oradadır sarılıp öpüp koklamak istesen de yapamazsın ve kapıyı kapatırsın, görüş gününü beklemek için
bazen insan hiç olmayan bir şeyin özlemini duyar. işte şu an tam da o anlardan biri!
onu düşündüğünde nefesinizin kesilmesi...çaresizliğinizin iliklerine kadar işlemesi fakat hiç bir şey yapamamaktır. gece uykuya dalmadan önce aklınıza onun gelmesi nefes nefese uykudan kalkıp saatlerce düşünmek ancak düşüncelerin içinde boğulmaktır. sadece onu yanınıza alıp, geri kalan her şeyi bırakıp gitmek istemektir. onu görme ihtimaliniz milyonda bir olsa bile, saatlerce birlikteyken gezdiğiniz yerlerde yürümek ve ona rastlamak için dua etmektir...
Özlem aynı zamanda bir sınavdır...Her aşkın tabi tutulduğu çok zor bir sınav. ne kadar süreceği bilinmeyen bir sınav. eğer gerçekten seviyorsanız bu sınavı kesin kazanırsınız...aşksınız gerçektir kavuşursunuz...
Umarım herkez özlediğine kavuşur...
hiç olmadık bir yerde ve zamanda, ona ait bir nesneyi gördüğünüzde tavan yapan duygu.
tarifsiz bir duygudur. Hele birde sevgi manyağı insanlar için. Hassaslaşır. Her şeye alınabilir. Gücü yokmuşçasına kırılgan olabilir. Sevilmek ister. Sarılmak ister.
özlenilenin yoklugunda yok olmaktır. yemeden, içmeden, içinin hiç durmadan kanadıgını hissederek yasamaya calısmaktır.
hasrettir, çıldırasıya onu istemektir, onsuzluğu yaşamak kadar zor durumdur, kokusuna ihtiyaç duyulan andır.
aramamak için kendini zor tutmaktır.
en kötüsü geri dönmeyecek, dönemeyecek olanı özlemektir. babadır, evin direğidir, burnunun direğini sızlatandır.
önem verdiğimiz ve bizim için önemli olan her şeyin canımızı yakma potansiyeli mutlaka vardır. Sen özlersin ama özlenenler yoktur.
fonda şebnem ferah hoşçakal çalarken off ulan off dedirten asla istemediğimiz ama hayatın en acı tarafı olan fiildir özlemek.
özledim; birinin bana gerçekten değer vermesini
özledim; birine tamamen dürüst olduğun halde onun hala yalan olmamasını
özledim; birinin gerçekten sevmeyi bilmesini
özledim; tüm bunların hepsinin bir arada olmasını
Ama... asla hepsi bir arada olmadı..

çok özledim gerçek aşkın gücünü..
yanıbaşınızdayken özlemek dünyanın en kötü şeyidir. çünkü o artık yoktur ve bir daha gelmeyecektir.
özlemek ;sabretmektir
usanmadan şafağı beklemektir
yılları ,ayları , haftaları ,günleri ,saatleri ,dakikaları hatta
saniyeleri kovalamaktır.
bazen insan öylesine çok özler ki; özlenen bilse yokluğundan utanır.
Bahçedeki ceviz ağacının dalına bir hışımla atlayıp nefes bitene kadar sallanmak. Ne bilirsiniz özlemeyi lan siz! oturarak özlemek yok bu seciyede.