bugün

kendini bilen, bilgili "buralarda takılırsın anca sen" deyimiyle asosyal sanılan ama en yakışıklısından daha sosyal olan yazar...
özünü kabul eden kendini poh pohlamayan mütevazi yazar...
(bkz: başlık beni anlatmıyor)
(bkz: hoşt ulan)
çirkin olduğum için aynaya bakmazsam güzelim.
Senelerden sonra benim bünyemde "bence fena değilim"e evrimleşmiş cümle.

Armutum ama fena değilim.
(bkz: sözlükteki allah affetsin en çirkin kız)
görsel
iltifat bekliyordur.
Ay kız bende sorun yok yani alışıyorsun. Bir iki makyaja birşeyin kalmaz.
bir kezban ifadesidir. genelde doğru çıkar, tabi bir tane abaza bulmuştur kendine, hanım kızımız her bunu dile getirdiğinde o lavuk çok yok canım çok tatlısın çok güzelsin falan filan diye boya badana yapar.
Çirkin olan bireyi aynaya bakmadıgi sürece ilgilendirmeyecektir. Banane beni siz goruyorsunuz. Sizin sorununuz. Ustume kusmayin yeter. By.
guzel oldugu halde ego tatmin etmek için söyleyene evet öylesin diyorum ki morali bozulsun, bazen böyle ibnelikler yaparım.

gerçekleri bilerek diyene de evet öylesin diyorum dost acı söyler misali.

bu iki grupta sorunum yok da, harbiden çirkin olup ego için söyleyen manyaklar var amk onlara tavım ben. kafayı mi cizdiniz amk, aynaya bakinca ne olduğun ortada zaten, bir de bunu dilinle söylüyorsun daha ben sana niye ve neye dayanarak güzelsin diyeyim, niye böyle bir beklenti içine giriyorsun lan.
-Of yeaa yine çok çirkinim .s.s.

(Burada bana sarılıp çok güzel olduğumu söylemeniz gerekiyor.)

-olm hadisenize.
-güzelsin desenize.
-benim.
-En güzel benim.
-Hep benim.

T: bazen gerçeklerle yüzleşmek bazen de kadınların yaptığı ırıspılıklır işte.
bir insanın kendine söyleyebileceği en acımasız cümle.

güzellik çirkinlik bunlar perspektife bağlı uçlar. gerçeği yok bu meselenin. bi otoritesi yok. varsa da s*kimde değil. sizin de olmasın. sizden başka bişey yok, bilincinizden öte köy yok. onu koyduğunuz kabı daha eksik daha kötü kılacak hiç bişey olamaz.

ben güzelim. çok güzelim. gurur duyuyorum. keşke siz de bu kadar güzel olsanız ki neden olmayasınız?

sadece kendinize baktığınız yeri değiştirin.
n'olmuş yani çirkinsen diyerek bunu söyleyenin kendine acıması önlenir.
Olabilir takılma böyle şeylere, ben de gereğinden fazla yakışıklıyım mesela hiç takıyor muyum? Hayır.
Cok degil.
Ama zeki oldugumu soyleyen insanlar cok.
Beni boyle soylerek eleyebilirler mi ? Asla !
Vardır güzel bir tarafın şeklinde cevap vermek istediğim cümle .
Keşke biraz abartsaydın diye karşılık verilebilir.
Kendine bu kötülüğü kimse yapmasın! Bir kere geldik dünyaya ona göre.
kendini güzel bulan kızların, güzelliğini başkalarının onaylamasını isteyerek sosyal medyalarda kullandığı ajitasyon dolu söylemi.
zaman zaman özellikle bunalım dönemlerinde hiçbir şeyden zevk alınmadığı gibi dış görünüşten de hoşnut olunmaz.