bugün

dünya'yı gezerdim.
dünyada ayak basmadığım yer bırakmazdım, varoluşuma katederdim.

lüks yaşamak değil bu istek, haz almak yaşamaktan.
bizi yoran bu kapitalist sistem, '' yaşamak için çalışmak '' bu olmasın yeter.
kesinlikle hastane kurardım.

bir insan sadece kan almak için 4 saat bekletilmez.
afrikayı yeniden inşa ederdim. ordaki insanları o ufak çocukları gördükçe içim cız ediyor.
vaktimin büyük kısmını paramında bir kısmını hastane kuran arkadasin hastanesini yönetmeye harcayabilirdim. en azindan isimi yapabilirdim.
Deniz kiyisinda kimsenin olmadigi bir yerde kucuk bir ev alir, orada mutlu mesut yasardim doga ve hayvanlarimla birlikte.
Gezerim ve sadece alışveriş yaparım .
Ne kadar çok?
Ne kadar para?
Ne kadar vakit?
Akla hayale gelmeyecek şeyler yapacagimi söyleyemem.
Dünyanın her yerini gezerim.
para dağıtırdım yoksullara dünyayı dolaşarak.
defolup giderdim burdan heralde.uzun bi süre kimseyi aramadan tek başıma gezip yapmak isteyip yapamadığım herşeyi yapardım.
Vaktim çok olduğu için param yok zaten.

Açık ve net evet.
bu ikisi asla beraber olmuyor arkadaş, aynı kutuplu mıknatısları yaklaştırmak gibi, biri duruyo biri gidiyo.
insanların elde etmek için ölümü göze aldığı iki kavramdan bahsetmişsin ölümü göze alınca neler yapılmaz ki. .
Hayalini de kuramadım, bu nası bi ümitsizlik.
vakıf dernek filan kurardım. yoksullara iş alanı yaratırdım.
Önce kendi şehrimi sonra ülkemi inşa ederdim.
Her karesi bana ait benden bişeyler taşıyan.
ekşi sözlükten başlık araklayan ezik...
rastgele bi pazara girer, bugun herkese bedava dağıtın der ödemesini her esnafa peşin yapardım.
aynısını herhangi bir lokantada, benzincide de yapardım. insanlara maddi konularda yardım etmesi için her bölgede çok güvendiğim insanları görevlendirir, ben kendim dünyayı gezerdim.
karıyı boşayıp arabayı değiştiririm.
şaka lan şaka zaten evli değilim. arabam falan da yok.

istanbuldan kaçar giderim gerisi zaten çorap söküğü gibi gelir.
zamaninda butun hevesler kursagimda kaldi, simdi her ikiside var birsey yapacak heves yok.
Öncelikle Rusya, isveç, Norveç, Finlandiya ve Kanada'yı gezerdim. Ardından Bahamalar'da birkaç ay tatil yaparım.

Sonra uzak doğu turuna çıkarım. Japonya'da uzun süre kalıp oradan samui adasına gider orada da birkaç ay tatil yapardım.

Ardından da Güney Amerika turu ve Avrupa turumu Küba ve bora bora adaları tatilerimle süsleyip ülkeye dönerdim öyle sanıyorum ki.
çok vaktim ve paramın olduğu için şükrederdim.
ikisi de var ve ilah gibi yaşıyorum. *
Önce bir dernek kurar sonra bu derneğin yoksul aile ve kimsesiz çocuklar için yardım faliyetini yürütürdüm.