bugün

yasaklarla sağlanamayacak bir şeydir. herşeyden önce kadınların bilinçlenip güçlenmesi gerekli bu toplumda. bu saçma oyunda kuralları koyan erkek gibi görünsede aslında öyle değil. eğer ki ben doyumsuz aç gözlü itin tekiysem ve maddi durumum müsade ediyorsa 4 değil 40 tane de eş alabilirim kendime, ama kadın birinin 2., 3., 4. veya bilmem kaçıncı eşi olmayı, kuma olmayı kendine layık görmüyorsa ve ne yapıyorum ulan? ben bu hayata, bu muameleye mi layığım diye sorguluyorsa eğer işte o zaman bozulur bu iş.
kadınlar kadar erkeğin de bilinçlenmesiyle çözüm için adımlar atılabilir. karar mercii erkek olunca kadının bilinçlenmesinin de çok faydası olmuyor maalesef. büyük çoğunluk kuma olayı kadının bilgisi ve rızası dışında gerçekleşiyor, ya abi ya baba ya dede tarafından anlaşmalar sağlanıp kadından uygulanması bekleniyor, karara uymazsa da bunu çoğu zaman canıyla ödüyor.
Zihniyet değişmedikçe imkansız ben uluslararası af örgütünde çalışırken taksimde adamın birini durdurup kadın hakları için vakit ayırmak ister misiniz dedim adam bende 3 tane var biliyorum zaten dedi adamın düz mantığı bir kadının bir hakkı varsa üç kadının üç hakkı var bu zihniyet değişmedikçe yasaklar etkili olamaz.
Ölen eşle cima edilebilir fetvasi veren müslüman kardeşler ve mursi destekçisi akp yönetiminden kesinlikle beklenmemesi gereken haraket.

Kadın hakkarı, kadına saygı ve tayyip... Yanyana bile dururken isyan eden kelimeler!
Daha yeni, milli irade mitinginde topladığını milyonlarca(!) kişi önünde eşine kızan, fırça atıp yerine oturtan tayyip değil miydi?
bazı arap kırması abazanları rahatsız etmiştir. sen de kadında eşittir. sen ne isen o da aynısıdır. neden bir erkek 4 kadınla tatmin olurken, kadın 1 erkeği dörde bölmek zorunda ayrıca, bu hürler içindi. eğer kölelik olsaydı sınır koyulmazdı bunlara. ancak ülkemizde imam nikahı altında halen daha devam eden bir süreçtir bu. buna imkan veren kadınları anlamak zor. birde bu aptalların hakları için mücadele edenler var, onlara da yazık. bazıları satılabiliyor onlara bir şey demiyorum. onların bir suçu yok çünkü.
Yasaklanması gereken bir durum ; fakat yasak olup yapılan çok şey var emin yasaklansa da çok eşlilik yapılır. Öncelik olarak insanların fikirleri değişmeli . ikinci, üçüncü ... hanımını alanların bahanesi hazır yok efendim Peygamber efendimiz de çok eşlilik yapmış derler ; fakat Peygamber efendimizin bu durumu yapması çok farklıydı bunu onlarda biliyorlar ; ama salak ayağına yatıyorlar.