sigaranın bağımlılık yaptığının farkında olan fakat alkolün bağımlılık yaptığının farkında olmayan babanın söylemi. sigarayı her zaman bulur ama içkiyi bulamaz mantığı da olabilir aslında.
çocuğuna, bilardoyu bırak da biraz tavla oyna diyen babaya benzer bir babadır.
(bkz: kinaye)
çocuğunun ciğerleri arasında ayrım yapan babadır. akciğerleri daha çok sevmekte, karaciğeri ise pek takmamaktadır.
çocuğuna; karaciğeri sktir et, akciğer sağlam kalsın gibi mesaj içerikli cümleler kurmasın babasıdır.
bilinci bir babadir. cunku kararinda icilen icki bunyeye sigaradan kat be kat daha az zarar verir. icki ic dediyse 'git hemen sarhos ol bes buyuk bitir ama sakin sigara icme' dememistir veya en azindan onu kastetmemistir.
çocuğuna alkolik ol diyen baba değildir. götümüzden anlamayalım demi? sigaranın bir cm küpü bile(bilimsel konuşuyorum)
vücuda koyup geçirirken alkol belli bir seviyede alınması halinde fayda gösterir. günde 2 kadeh şarapın faydalarından kimse size bahsetmedi mi? 2 fırt sigara daha mı faydalı?
aynı baba daha önce sözlükten evladına şöyle bir başlıkla ulaşmak istesede (bkz: içki içebilirsin ama sigara asla oglum) evlat o çağrıyı iplememiş olmalı ki baba da bunamış aynen tekrar ses vermiş.
kendisine hiç rastlamadım ama sigara tiryakisi olup ve alkolik olmayıp sadece içki içen bünyelerin iddialarına göre çoğunun babası böyleymiş.
(bkz: çocuğuna sigara iç ama içki içme diyen anne)
çocuk nefes alıp versin yeter.. gerisi önenli diil.. hep ayık olacak da diil.
trakyali babadır. Nedense çocukları yanlarında alkolü rahatça alırlar ama sigaraya gelince gizli saklı içerler.
(bkz: benim babam başlıktaki gibi adam)*
sigara %90 bağımlı yapmaktadır ama içki müptelası olmadığın sürece sigara kadar zararlı değildir.sigarayı her an her yerde içebildiğin için kendini kontrol altına alamayabilirsin,ama içkiyi heryerde içemeyeceğin için kontrollü olabilirsin.sonuç olarak ikiside zararlı, ama illa ikisinden birini kullanıcam diyorsan içki iç diyen babadır.
Alkole gelen son zamdan sonra çocuğunun kolay kolay içki alamayacağını bilip,hani bak evladım seni o kadar kısıtlamıyorum özgürsün gibilerinden hava veren baba tipidir.Çocuğunu düşünür ama yaklaşım stratejisi biraz farklıdır.Ne de olsa yaratıcıdır Türk evladının babası.
ikisine birden engel olamayan babadır. bir tanesinden yırtma sevdası içerisine girmiştir.
alkol iyidir de sigara fenadır o babalar varya çok haklıdır. benim babamdır o.
oğlunun sadece akciğerini düşünen babadır. karaciğer nolcak lan peki. akciger ciğerde karaciğer zenci yumurtalığı mı?
ikisini de içme çocugum uzak dur demekten tırsan babadır. Sigara evet alkolden daha zararlıdır insana fakat içkinin sarhoş edip topluma zarar verme olasılığıda düşünüldügünde sigaradan aşşa kalır bir yanı yoktur.
doğru diyen babadır.
"Zararın neresinden dönersen kardır" düsturunu ilke edinmiş baba figürü.