bugün

başlığı okuyunca gözünüzde canlandırdınız sanırım. bugün konumuz sümük ve onun türlü halleri sevgili sözlük okurları. iğrenirseniz şu altta bir azgın surat var. oraya uzanınız. ya da başlığı görünce tiksinip derhal yön değiştiriniz. hasılı ne isterseniz onu yapınız.

bu sümük insanı canından bezdirir. hele bir de sümüğün sahibi çocuk size bakmanız için teslim edilmişse. şişer, iner, şişer, iner, şişer... ıyk. bir de velet sizi öpmek isterse ya da kafasını dizinize gömmeye kalkarsa seyreyleyip yanın sevgili okur.
hayatta yapmak isteyip asla yapamayacağımız bütün her şeyin simgesi.
(bkz: hayattan soğmamın çok bahanesi)
bir şekilde çocuğun servet çetin abisini örnek alması sağlanırsa bu durum önüne geçilebilir. fakat bu çözüm yolu başka bir sorunun kapısı açılmış olur.

(bkz: iğrençsin serhat)
ağızdan nefes alıp burundan verdiğinde çocuğu havalandıracak sümüktür.*
özgürlüğün simgesidir o sümük. hem çocuk rahatsız değildir onun varlığından, umursamamasını bilir. hem de sümük çocuğun bünyesindeki kısıtlı varlığından sıyrılabilmiş, dilediğince davranabilmektedir. seviniyorum böyle çocuklar görünce. kıskanıyorum da.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
yorum yok.

görsel
dayak öncesi ya da dayak sonrası döneme işaret eder.
animelerde fazlasıyla kullanılan bir öge.
küçükken gülünç,büyükken utanç verici,yaşlıyken normal bir durum olabilir..
anasına bak bide çocuğun sümüğüne bak.
Nazal Big bubble dır.
genelde okulda istiklal marşı söylerken arkamda duran çocuk aklıma geldi. aynı sınıtta olduğumuz için ve sırayı bozmama kaidesi olduğu için istiklal marşı okumayı hiç istemediğim günlerrrr.
ağlayan çocukta olur.
http://www.facebook.com/h...34957227656&ref=share

adresinde en igrenc hali izlenebilecek sumuktur.
sadece çocuklara has bir hadise değildir. lise hayatım boyunca sıra arkadaşımı esir ettiğim baloncuklarımla geçirttim 3 seneyi kendisine. saolsun kısa sürede mukozalarıma alıştı . aynı vak'a ersin karabulut'un da başına gelmiştir. (bkz: sandık içi)
buraya yazı yazabilen hiçbir yazarda artık olmayacak durumdur.
hır hır ses getiren, ince zarda girişim konusu ele alan yeşilimtrak sümüktür. 0-6 yaş arası alınan her gıdada belirli oranda bulunur.
bir revep ivedik gümgür gümbür geliyor diyen andır.
selpaksızlığın acı ve hüzünlü dakikaları.
eskaza iyileşilip de sümüksüzleşilmesi halinde tükrükle yapılan baloncuk bir nebze olsun yerini doldurabilir. akvaryumdaki balık gibi görünmek pahasına..
ne kadar çocuğu sevimli gösterse de, nefes almasına engel olan sümüktür. çocuğu seviyor ve iyiliğini düşünüyorsanız, sümük balon gibi şiştiği anda parmağınızı balona sokup patlatın onu. evet, evet patlatın. sakın ola tiksiniyorum demeyin olm ne kadar tutarsızsınız derim o zaman. hele ki siz kızlar, sakın! hani çocuklar chooq taaatlıydı, chooq sevilesiydi? tutarlı olun, çocuğa onu sevdiğinizi gösterin. o balonu patlatın!
birazdan sağ kolun manşetinde varlığını sürdürmesi muhtemel sümüktür.
çocuğun peçeteyle tanışmasının zamanı geldiğine işarettir.ve o anda bunu başkası yapsın demeyip, tanıştırma işi üstlenilmelidir.çocuğun o kısa geçmişinde, ham maddesi sümük olan o balonları, anne ya da anne rolünü üstlenmiş kişi yada kişiler, hiç bir baskı altında kalmadan, ani bir el kıvraklığı sayesinde peçetenin de yardımına başvurarak alıp peçeteye saklamıştır.ama bu işlem ona öğretilmemiştir.bu çok kötüdür.ve belkide bir çok kez çocuk yalnız kaldığında kendi sümüğünde boğulmaktan kurtuldu.evet o çocuğu, burun temizleme kültürüyle tanıştırmanız daha sağlıklı kuşakların önünü açacaktır.