bugün

melih gökçek zihniyetidir.
oldu bi kere yapacak bisey yok demenin daha kibar ve daha sevimli olani.
rte'nin 3 çocuk ısrarının altında yatan nedendir. 33 tane yapılmazsa şahsen hatırım kalır.

(bkz: eski entrylerin tozunu almak)
allahın başka işi mi yoktur? azami iki yaşına kadar emzirirsin de ya sonra?
afrika'da açlıktan ölen bebeklerden bahsetme gereği duymuyorum bile!
bir 'sır kapısı' konusu olmuştur.* *
illa bişeler almak istiyorsan git hastahaneye bedava prezervatif veriyorlar. En azından bize de faydan dokunsun.
aile planlamasını kavrayamamış kişilerin kendilerini teselli etmek için kullandıkları sözdür.
28 yaşıma geldim ama allah-u teala hala benden sebepli yeterli rızkı anama babama vermiş değil demekten kendimi alamadığım düşünce.
vasat ateistleri ve kemalistleri dellendiren söz.
çok çocuklu sefalet içinde sürünen aileleri gördüğümüzde hiçbir geçerliliği olmadığını gördüğümüz söz. ayrıca sınırsız üreme içgüdülerini kontrol edemeyen ve doğum kontrol yöntemlerinden habersiz bireyler için arkasına sığınılacak bahane.
tabi en önce aklı da vermiştir.
Çocuklarına kaliteli bir yaşam tarzı sunamayan kişilerin kendilerini avuttukları söz.
Hakktir.

Said Nursi zamaninda ne guzel demis. Zamanin problemi bilim/teknologi gibi faso fiso seyler degil, asil problem imansizliktir. Verilen ornekler de hep sey, acliktan olen cocuklar varsa, Allah (cc) rizkini vermiyormus. Yuh, bu lafi soyleyenler hemen bir kelime-i sehadet getirsin, gavur olmus olduklarinin farkinda bile degiller. Acliktan olen cocugun rizki da o kadarmis iste, bunu su bir avuc beynin kavramiyorsa, sen git kendi haline agla. Bu dogan cocuklardan birisinin, hatta magarada dogacak olan birisinin yarin obur gun Turkiye'nin en zenginlerinden biri olmayacagini nereden biliyorsun? Bunun ornekleri de mevcut. Sen Allah'a (cc) inanmiyorsan, imanin artik bir nur kaynagi degil de bir copluk tenekesinden beter hale gelmisse, seni 2 metrelik bir cukura gomdukleri zaman, haline aglayinca, hatirlarsin bu dedigimi.
namusunla çalışıyorsan tıpkı alın teri gibi damla damla gelen, namusu kılıfına uydurarak çalışıyorsan şelale gibi akan rızktır.
fazla saf olmamak lazım.
afrikada allah yokmu? sorusunu akla getirir.
buna inanmak için sebep arayanlar maalesef çoktur.
başka türlü rızık alamayan halkımın, çocuktan medet ummasıdır.
eşşeğini sağlam direğe bağlamayan adam, eşşeğini kaybettiğinde, bu suç bir yaratıcı gücün müdür yoksa insanın kendi salaklığının mı? çocuğu yapan, bir sperm ile bir yumurtadır. o sperm, bir yumurtanın içine başarıyla sokulduysa, o zaman ondan ortaya çıkacak yükümlülükler de, bu işlemi gerçekleştiren kişi ve kişilere ait olacaktır.
Bu felsefeyle 8 çocuk doğurmuş komşum var lan benim. inanmayın sakın !!
Bi de tayyep erdonun 3 çocuk hevesleriyle ortaya çıkmış sanki yüzyıllardır varmış gibi de davranılıyor olabilir bilemiyorum
asgari ücretli köleler yetiştirme hedefi olan çakalların sözü.

allah rızk verir de sen ne yaparsın ondan haber ver?!
iyi bir eğitim, sağlık, barınma garantisi verebilir misin?
sosyal haklarını koruma garantisi verir misin?!

yoksa niteliksiz işgücüne piyade yığmak mı amacın?
kapitalizm neferleri yetiştirmek mi?
bir tayyip erdoğan ritüeli. ah ondaki kafaya ulaşabilsek keşke.
7. çocuğuna hamile karısına bakıp, evinde götünü bir o yana bir bu yana devirerek yatan babanın kendini avutmak için söylediği bir sözdür. allah hakkını ateiste bile veriyorken geriye kalan tek şey ise o rızkı hak etmektir.
(bkz: oldu o zaman)

klasik fakir sözüdür.
Afrika'daki çocukların riziklari nerde aceba? Sorusunu akıllara getirir.
Yaşadığı sürece umut kesilmemeli çünkü hala yaşıyorsun .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar