bugün

evlendi diye çalışmayı bırakan kadın modeli ni mantıklı mıdır bilinmez ama çocuğu için işini bırakıyorsa saygı uyandırıcıdır.

çalışan bir annenin çocuğu olmak ne demektir bilen bilir. çocuk gözleriyle bakılan dünyada annenizin bir holdingte direktör olması anlam ifade etmez. sizin için anlam ifade eden evde kek yapan, derslerinize yardım eden, sokakta oyun oynadıktan sonra yaralarınıza üfleyerek tentürdiyot süren annedir.

kaçırmayı başardığınızda göbek attığınız, adına bakıcı denilen yabancı kadınlardan nefret etmenizin sebebi anne özlemidir. sanki onlar olmasa anne geri gelecektir. bir çocuğun olabileceği maksimum acımasızlıkla elinizden gelenin en iyisi olan yaramazlıkları ve çeşitli kaçırma yöntemlerini ardı sıra uygularsınız.

bir de tek çocuksanız, bakıcıları kaçırdığınız dönem aralıklarında, sekiz yaşında anahtarınızla kapıyı açıp kesif bir yalnızlıkta buluyorsanız kendinizi, annenizin başarıyla kariyer basamaklarını tırmanışına sadece küfredersiniz.

anne için de durum paraleldir. iyi bir gelecek hazırlamak adına yaptığı seçimin doğruluğunu hep sorgulayacaktır. bir yetişkin olduğunuzda "sen olsan ne yapardın?" ya da "kararım doğru muydu?" diye soracaktır. yaşın verdiği olgunlukla "doğrusunu yaptın anne" dersiniz ama o çocukluktan kalma sızı kalbinizde tekrar hortlar...
misyonunu tamamlamış kadındır. kariyerin akabinde çocuğunu da doğurmuştur. artık evinin kadını çocuklarının anası olacaktır. tercihtir. saygı duyulur.
Evlendi diye işi bırakan kadından daha akıllıdır. En azından kariyer yapmıştır azda olsa affedilebilir. Belki işe bile geri dönebilir.*
çocuğu büyüyene kadar işine ara veren kadındır, çocuk biraz büyüsün tekrar işine geri dönecektir.
cocugunu bakiciya veya babaannesine\anneannesine birakmak istemeyip, kendisi yetistirmek isteyen kadindir.
haklidir...
çocuk büyümeye başlayınca kararından pişman olacak ve yırta yırta yeniden iş hayatına dönmek isteyecek kadındır.
(bkz: kreş hakkı)
(bkz: güvenceli iş talebi)
bir süreliğine bırakıyorsa alkışlanası kadın modelidir. çünkü bebeğinin ilk 6 ay ona ihtiyacı vardır. ve bebek bu ihtiyaçtan yoksun büyürse hem bedensel hem de ruhsal açıdan iyi olarak büyümez.
çocuğu, ondan mahrum kalıp, kokusu sinmiş geceliğiyle uyumasın diye düşünen kadındır...
cocuk ebeveyne verilen emanettir. emanete iyi bakmak lazim...
(bkz: evimin kadını çocuklarımın anası olacaksın)
(bkz: maço erkek modeli)
eğer en azından bir yıl kadar içinse takdir edilesi kadın modelidir. yok ben çocuğu mu yaptım evimde otururum çocuğuma bakarım diyorsa yanlış yoldadır.
kuvvetle muhtemel özel sektör çalışanı kadındır.
haftada 48 saat mesai yapıyorsa hak verilebilecek kadındır.
Çocuğun geleceğinde küçük yaşlardaki oluşacak anne boşluğunu doldurarak çocuğun hayatı boyunca sahip olacağı karaktere olumlu katkıda bulunmuş kadındır.
çocuğu da yaptım artık bu beni boşayamaz da gelsin börekler gitsin çörekler diyen kadındır.

kendi yerini garantileyince çalışmaya ihtiyaç duymamıştır. 2 yıl sonra göt göbek salar, dana gibi olur.
belki şirinleri bile görebilir.
pinpirikli ve titiz bir kadındır. o kadar uğraşıp yaptıktan sonra kimselere emanet etmek istemez bebeğini haklıdır da. bakıcı terörünü bilmeyen yoktur sanırım.