bugün

Çocukluğumuzda mutlu olmamamıza neden olan şeylerdir. Şimdi yani büyüdüğümüzde ise hiç bir anlamı kalmayan şeylerdir.

Ben çizgi film severdim. Bazen buggs bunny bitti zannederken aslanın kükreyip yeni bölümün başlamasıydı mutluluk.
annenin eve poşetlerle gelmesi.
Babamın bir kutu şıpsevdi sakızıyla eve gelmesi, kelimenin tam anlamıyla çıldırmıştım mutluluktan. Yine yapsa yine uçarım havalara o kadar seviyorum.
Defter ve bir ucu mavi bir ucu kirmizi kursun kalem. Dedem alirdi ve acwyip mutlu olurdum.
ilkokulda üst sınıfların astığı voleybol filesinin bizim beden eğitimi dersinde hala asılı kalması.
Kabuk tutan sinek ısırığı yaralarını tek tek sökmek. bir de kapı aralığına tırmanmak tabi ki.
Yemek yememek. Ağlardım yemiycem diye.
Yerde bulunan demir para.
Babanın eve çikolata alıp gelmesi
Bacaklarımın arasında bir sopayla at koşturmak
Ağaca kurduğum ip ve minderle yapılmış bir salıncak
Abiyle oynanan kasetten kaleye elle gol atma oyunu
Yoldan geçen şehirler arası otobüsleri izlemek
Ahmet Kaya dinlemek
Top oynamak
ilk bisikletim
ilk sevmelerim
ilk içmelerim
vs.
vs.
ilkokulda anca bır kac defa olmuş olan babamın benı okuldan alması ve bana agır gelen küçücük cantamı kendı omzuna takıp taşıması. mutluluktan havalara ucardım ve babamın cantayı nasıl kolaylıkla taşıdığına hayran olurdum.
pipi. pipimle oynamaya bayilirdim. simdi zebellah gibi oldu namussuz.
anneannenin kızarttığı patatesler.
(bkz: para) ama bendeki miktar büyüktü.
annemin evden çıkarken "gelirken bi şey alayım mı?" diye sorması. iki koltuğun arasına girip saklanıp anne ve babam işteyken bana evde bakan anneannemi korkutmak. Abimin ateriyi açık unutması. Misafirliğe gidince verilen kolonyayı yüzüme sürmek.
-cipsten ya da dondurmadan bedava çıkması.
luna parka gitmek.
anne ve babanın alışverişten döndüğünde aldığı abur cuburlar. o poşetleri tek tek aramak bile ayrı bir zevkti
(bkz: tombi)

hele hele fıstıklı..
kimse yazmayınca yaşlı hissettim bak şimdi kendimi.
Saklambac oynarken arkadasla tisortleri degistirip saklandigimiz yerden ucunu gostererk yumani kandirmak ve buyuk bir heyecanla camlak comlek patladi diye bagirarak ortaya cikmak.
yazın akşam ezanı olunsa bile annenin sokaktan eve çağırmaması.daha büyüğünü tanımam.
arkadaşlarla akşama kadar oynanan sokaktaki ve ne zaman biteceği belli olmayan maçlar.
Dondurma. Mahalle dondurmacisindan alınan süt kokulu tatlı.
dondurma.

hala delisiyim. kışın bile yiyorum. biri bana dondurma ismarlayinca mutluluktan ucuyorum. çocuk gibiyim.
babamın eve gelince bana çikolata vb. şeyler alması. gazete kuponu biriktirerek oyuncak askerler almak.
POKEMON.