bugün

diz kapağının üzerine düşmen sonucu oluşan, diz kapağını kaplayan ve komple kabuk tutan, soyması çok zevk veren devasa yara.
görsel
görsel
Hor hor çıkmadan önce son sahne *

görsel
vernik ve sıcak ekmek kokusu. o mobilyacılardan yayılan buram buram vernik kokusu yok mu. hem çok güzel hemde az kalsın tinerci oluyormuşuz lan şaka maka.
çocuk parkı kokusu
Bayramlarda harçlık veren kapıları bilmek.
Şu balık tutma oyuncağı.

Hafızamdan tamamen silinmiş. Birden aklıma geldi. Ben bunun daha büyüğünü bir komşu çocuğunda görmüştüm. Yani bunda 6 balık varsa onda 26 balık vardı. Öyle hoşuma gitmişti ki bütün gece oynadım. iki gün sonra babam işten elinde bununla gelmişti. O zamanlar maddi durum berbat sanırım parası anca bu küçük olana yetmişti. Öyle mutlu olmuştum ki! Çok basit şeyler bile mutlu edebiliyormuş insanı.

görsel
görsel
ılık, güneşli havalar. Mis gibi ilkbahar havasında dışarı çıkar, arkadaşlarımla buluşur, okulun bahçesinde futbol maçı yapardık ya da hangi meyve çıkmışsa gidip toplardık, yerdik. Yeşil ve sert kayısı olurdu, onu özledim be, püü. Pazarda da satılmıyor yeşili.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Cola turka topu.
görsel
görsel
Acunun kanalında 8×8 diye bişey var.
görsel
görsel

Banyodan çıktıktan sonra saçtaki su damlasını,kafayı sallayarak sobanın üstüne düşürmek akabinde duyulan köpürme sesi.
her pazar günü sobanın yanına muhakkak bu leğen gelirdi.
görsel

evlerin vazgeçilmez perdesi
görsel

eskilerin tost makinası
görsel

dıııt sesi unutulmaz
görsel

şeker kız candy ve anthony
görsel

şimdi nereye çufçufluyoruz *
görsel

huzur!..
görsel

sokakta oynayan son nesil
görsel

kaptan tsubasa
görsel
Tasolar.

görsel
ip atlamak.
Bana ramazan aylarındaki kola reklamları hep çocukluğumu hatırlatmıştır.
Zamaninda boylari beni asan aycicega.
(bkz: kayısı çekirdeği)

gerçekten kayısı çekirdeği bana çocukluğumu hatırlatıyor. o zamanlar gecekonduda oturuyorduk. maddi durumumuz da çevremizdeki birçok aile gibi çok iyi değildi. çöpten kayısı çekirdeği topluyorduk arkadaşlarla sonra da kırıp yiyorduk onun kayısı çekirdeği olduğunu bilmeden. daha önce hiç kayısı yememiştik çünkü. erik, dut, ağaçta yetişir. bu çekirdek de çöpte yetişir sanıyorduk. 2 sene sonra eve gelen misafir kayısı getirmişti. yedim içinden bu çekirdek çıkınca çok garip hissetmiştim.
hiç şüphesiz ki; soba ve fişek atan boru şeklinde oyuncağımdır. artık yok bunu oynayan çocuklar ne üzücü.