bugün

kardeşim beni dövdü diye yalan itirafta bulunmak.
yastıklardan araba yapar, içine girer sürmeye çalışırdım.
her akşam televizyonu rahat izlemek için koltuk olmasına rağmen sandalyeleri birleştirir yatak yapardım. arada sandalye kayıp yere düşmüşlüğüm çoktur.
mandallardan robot yapar birbirlerine vururdum. kırıldıkları zaman annemde bana vururdu.
1-)Casper izledikten sonra duvardan geçmeye çalışıyordum.

2-)Tom ve jerry izledikten sonra duvarı delmeye kalkışıp evde fare istediğimi söylemiştim.

3-)5-6 yaşlarında annemin topuklu ayakkabısını giyip topugunu kırmış ve o ayakkabıyı 1 ay yatagimin altında saklamıştım. Korkudan.

Evet bu kadar.
çıplak ayak olup, kayganlığı azaltarak kapılara tırmanmak...
Yemek programları izler izler, evde bulduğum kakao, vanilya, kabartma tozu un sirke gibi malzemeleri birleştirir bi bardağın içine koyar karıştırırdım.. Her seferinde annem kızardı.
"Mahallenin bebeleriyle toplanıp okul bahçesindeki atatürk büstünün arkasında birbirimize memelerimizi göstermek." sayılır mı?
Istedigim sey olmayınca yolun ortasina oturur terliklerimi firlatir kalkmazdim. Anneannem terlikleri atmayim diye arkasina lastik dikmisti.

Manyak miyim neyim
Dış macununu tukurmeyip yutmak.
eşek arılarını pet şişeye girmesini sağlayıp, şişenin ağzını kapatırdık. Ondan sonra şişeyi sallardık. ne amaçla yaptığımızı bende bilmiyorum.
biz küçükken elimize ince bir sopa alıp, bahçe gibi bir yer vardı. oradaki ısırgan otlarını Saddam Hüseyin'i vurun, Saddam Hüseyin'i öldürün diye sopalarla dağıtırdık. valla niye yaptık öyle bir şey ben de anlamış değilim.
biz küçükken elimize ince bir sopa alıp, bahçe gibi bir yer vardı. oradaki ısırgan otlarını Saddam Hüseyin'i vurun, Saddam Hüseyin'i öldürün diye sopalarla dağıtırdık. valla niye yaptık öyle bir şey ben de anlamış değilim.
Buzdolabının içine girip, kapağını kapatıp oylece içeride kaldım derken, bağırıp evdekilere sesini duyurmak. Hayatım da tam mantıklı bisey yapacakken onu da bozmuşum yine.
Balkondan aşağıya işerdim. Çok güzel günlerdi.
Fanusun içinde yapay atmosfer oluşturma deneyi vardı. Çakıl, toprak ve canlı birkaç ot koymak gerekiyordu. Biraz su koyduktan sonra Fanusun kapağı iyice kapatılmalıydı. Deney başarılı olursa Fanusun içinde yağmur bile yağabilirdi.

Çocukken de üşengeç olan ben gerçek bitki yerine plastikten yapılmış bitkileri koymuştum fanusa.
Boynuma ip bağlayıp ipi de balkon demirine bağlar yoldan geçenlere havlardım.
yaz olunca köye ananeye giderdik. bilenler bilir hayvan dışkılarından tezek yapılırdı önceleri. ananem ne zaman tezek yapmaya gitse peşinden koşar, kadıncağızın yaptığı henüz kurumamış olan tezekleri avuçlar avuçlar bozardım. kıyamazdı "yapma oğlum ama sen akıllısın" der dururdu.
Musluğu çok açık tutarsam örümcek gelir diye suyu açıp açıp kapardım.
Off ne zaman hatırlasam vicdanım beni dürtükler, akrabanın kızını buz gibi suyla sabunla balkonda yıkamıştık. Kızın gözleri hep yanmıştı. Haylazda bir çocuk değildim neden yaptım bilinmez.
Koyunu keçi, keçiyi kuzu ve kuzuyuda keçi diye bilmiş olmamdı.Babam hep dalga geçerdi benimle.

Dalga geçicekseniz çocuk yapmayın mk o zaman.
Sağ ve sol kolumu bir türlü öğrenemeyişim.
evin duvarlarına diş macunu sürmek
balkonda avuç kadar çamurdan bina yapmaya çalışmak
evin her tarafına "satılıyor" ilanı yazmak
civcive haşlanmış yumurta yedirmek
sinekleri muma tutarak kebap yapmak

gözlerimi kapatarak görünmez olduğumu sanmak *
Televizyon masasının ara bölmesi vardı oraya girmek 7 yaşına kadar daha sonra da neden giremiyorum diye üzülmek, insan evladı değilim de yerini belli eden büyüdükçe sığmayan köpek yavrusuyum sanki.
6 yaşında salıncakta sallanırken önümden sevmediğim Bi çocuk geçerken üzerine atladım. 7 yaşında kendimi süper kahraman sanıp balkondan atlamaya çalışdım . Son anda dayım tuttu.
Ağaca çıkıp gelen geçene tükürürdük,milletin ziline basıp kaçardık,bisiklete binerken uzakta olduğumuzu belirtmek için garip sesler çıkarırdık.
sıkışınca pet şişeye işemek.