bugün

burnuma fasülye sokmaktı. bildiğin kuru fasülye. doktorda epey uğraşmış çıkarmak için. insanın düşmanına yapmayacağı şeyi kendine yapar mı lan?
altıma sıçmak.
Bizimkiler evdeyken alt komşunun evine gidip "Annemler markete gitti gelene kadar sizde kalabilir miyim" derdim. 1. Dereceden maldım.
misafirlikte her Zaman yediği etli yemegi görüp anneee bu yemegin adı ne o içinde ki kahverengi parçalar ne deyip anneyi yerin dibine sokmak .
çocukken her hasta olduğumda öleceğim sanırdım. üzüntüden daha da hasta olurdum. hele öksürük varsa gider gizli gizli ağlardım genç yaşta ölüyorum diye. çünkü filmlerde tababet iflas ediyordu; öksüren ölüyordu.
çamaşır suyu içip içip kardeşimi dövmek.

çocuk dayağa karşı bağışıklık kazandı. sayemde zeyna gibi oldu amk.
Babanın içkilerini açıp içmeye çalışmak , sigaralarını cebe atmak. Ne olacağım çocukluktan belliymiş sanırım.
annemin çekmecesinde bulduğum doğum kontrol haplarını bebe aspirini sanıp yemek.
sabah 7de kalkıp çizgi film izlemek. uyusana amk. şimdi sabahları 10 dakika fazla uyumak şekilden şekile giriyoruz.
anasınıfında aşık olmuştum ben ya, o yaşımda neyin aşkıysa artık. kıvırcık saçlı bi çocuk vardı, peltek konuşurdu. çok seviyodum, çok da sadık bi kızdım sadece onunla kaydıraktan kayıyodum. hey gidi günler be.
Kıskançlıktan kızkardeşimin saçlarını zikzak yaparak kesmek.
çocukken annem sağ kolumuza sevaplarımızın, sol kolumuza da günahlarımızın yazıldığını anlattıktan sonra, ne zaman günaha girdiğimi düşünsem sol kolumu sallardım, şeytan yazamasın diye.
büyüyünce herşeyin düzeleceğini sanmak.
Unla suyu karıstırıp yaptıgı bulamacı hamur zannetmek.
havai fişekten korkmak,
gaza gelip arkadaşını dövmek.
akşamları lazerle kedileri oynatmak.
Kışın sokakta bozaa bozaaa diye bağıran bozacıların beni almaya geldiklerini sanmak ve tuvalete saklanmak. Birgün boza reklamı çıkmıştı o zaman anlamıştım bozanın ne olduğunu.çocukluk işte.
Ilkokuldayken pencerenin onune konmus sinekleri gunes isigini buyutecle odaklayip yakmak...
kedileri kuyruğundan tutup sallamak. sonra çizik yiyip ağlamak. (bkz: hüloooğ)
şeftali çekirdeklerini kağıtlara sarıp(bazılarında taşta vardı) güngören inönü mahallesi otobüs durağında otobüse binecekmiş gibi durdurup kapı açılınca içeriye atardık.güzeldi lan.
-salça tenekesinin içine düşüp ellerim kan oldu diye ağlamam.

-sütüdyoda yalnız çekilmiş bir fotoğrafa denk gelip 'beni neden orada tek bıraktınız' diye ağlamam.

-kendi kendimi ateşe vermem ve sonucunda gene ağlamam.
7 yaşındayken isim şehir hayvan oynuyorum. ilk oyunum bu daha zaten okumayı yeni sökmüşüm. neyse bana öğrettiler. sutunlar çizerek isim, hayvan,bitki diye sırayla yazdık en sonada not yazdık. bir harf seçip oyuna başladık ben nota 4 iyi yazmıştım. bildiğin 4 iyi. yani ben o notu toplam puan değilde, okulda aldığımız herhangi bir not yazcaz zannetmiştim.
9-10 yaşlarındayım. ilk orucumu tutacağım. çizgi filmimi izlemek için sabah erkenden kalktım. ilk oruç olduğunda endişelerim var ya bozulursa orucum diye. bu nedenle de tükürüğümü yutmak istemiyorum sanıyorum ki orucu bozacak. ağzım tükürükle doluyor gidiyorum lavaboya tükürüyorum tekrar geliyor. durmuyorum tekrar gidiyorum lavaboya, televizyonun karşına geçiyorum tekrar geliyor, kalkıp lavaboya gidiyorum. abartısız 1 saat boyunca bunu yaptım artık çizgi film zaten çoktan hiç oldu, bende de hal kalmadı ne yapacağım bütün gün lavaboda mı kalacağım diye düşünürken annem uyandı ve bu halime epey bir güldü, tükürük yutmakla bir şey olmayacağını söyledi de rahatladım.
Sizlerib bilemem ama ben karıncaları örümcek ağına atardım. Ama şimdi pişmanım.
mahallenin çocuklarını eve toplayarak annenin tüllü geceliklerini giyip şarkıcılık oynamak.