bugün

hiçbirşey olmak istemezdim ve bunu başardım.
(bkz: piyanist)
(bkz: protohistorya ve önasya arkeolojisi uzmanı)
yaş 2,
(bkz: ambulans şoförü) küçük xipekkkkx lunaparka gittiğinde hep aynı ambulansa binip onu sürüyor gibi yapardı.
yaş 5,
(bkz: hemşire) anaokulu öğretmeninin hemşireler salak olur demesiyle bu idealinden vazgeçti.
yaş 8,
(bkz: moda tasarımcısı) annesinin iş bulamazsın saçmalama demesiyle bu idealinden vazgeçti.
yaş 14,
(bkz: doktor) çevredekilerin zeki çocuksun doktor ol hede hödö baskısıyla her on çocukdan sekizi gibi doktor olmaya karar verdi.
aradan yıllar geçti ve xipekkkkx büyüdü,
şuan kendisinden hiçbir bok olamayacağı görüşünde.. *
kuzenim kücükken pavyonda calismak istedigini söylemisti, cocuk iste.
arkeolog.
altın madalyalı sporcu olmak isterdim...
kaldırım mühendisi.*
bankacı. *
sirkte çalışmak istiyordum önce. sırf karavanlarla falan seyahat etmek cazip geldiği için. yoksa en ufak bir hayvan sevgisi, atlayıp zıplayabilme yeteneği falan yoktu. sonra biraz durulup öğretmen olmaya karar verdim. sonra ondan da vazgeçip tiyatrocu olacağım ben demeye başladım. daha okula gitmiyordum buna karar verdiğimde. bir de nereden duyduysam yerel tiyatrocu olacaktım, öyle şan şöhret peşinde değildim. sanat sanat içindir anlayışındaydım heralde. sonra tiyatroculuktan vazgeçmeden tezgahtar olmaya karar verdim. dolaplardan kıyafetleri çıkarıp sandalyelerin üzerine dizip oyun oynuyordum sürekli. ondan da vazgeçtim. sonra tekrar tiyatroda karar kılıp ilkokula giderken anneme zorla kapkalın bir tiyatro kitabı aldırarak kendimce ilk adımı attım. ve gerisi gelmedi. sonra da baktım böyle olmayacak, her şeyi olmak istiyorum, bıraktım ucunu.

bu arada seçimlerimi de profesyonelce yapıyordum. meslekler ansiklopedisine bakmayı ihmal etmiyordum.öhöm.
(bkz: olmak istediğim meslekleri yazsam roman olur)
olmak değil de sürekli adli birimle haşır neşir olan dayım tarafından oldurulmak istediğim meslekler : hakim, savcı, avukat. ayrıca çocuk saflığıyla ben yalan söyleyemem, ben rüşvet alamam diyerek reddedilen meslekler.
hakim olmak isterdim ben hep. önümde ceketlerini iliklesinler diye. e çocuk aklıyla sadece hakimlerin önünde ceket iliklenir sanardım. *
çocukların %80'ında doktor, geri kalan astronot
çocuklar duymasın dizisindeki psikologtan etkilenip psikolog olma hayalleriyle geçti bütün çocukluğum. (bkz: nejat birecik)
müdür yardımcısı olmayı isterdim ben, neden bilmiyorum kendimi hiç terfi ettirip genel müdür yapmadım. müdür yardımcılığı daha havalı geliyordu bana.
kepçeci olmak isterdim kullanıcılarına operatör denildiğini bilmediğim zamanlarda sonra öyle nefret ettirdiler ki araba kullanmasını bilmiyorum henüz.
(bkz: ressam)

farklı yöne kaysam da sanattan kopmadım mutluyum.
bakkal.

o kadar çikolataya, şekere ve gazoza sahip olabilmek büyük zenginlik tabi.
playboy.
Dişçi. Beni sinir edenlerin dişini çekerim mantığı.

ama o sarı dosyaya hep yazar yazdırırdım.
tunus cumhurbaşkanı
(bkz: dansöz)
(bkz: başbakan)
Astronot.Hatta 10. gezegeni bulmak istiyordum.
(bkz: sihirbaz)
güncel Önemli Başlıklar