bugün

bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum.
anzarlılı osman usta harika yapıyor, kız arkadaşım tavsiyesi ve çok sevdiği için almıştım, gerçekten haklıymış en iyi çiğ köfteyi kendisi yapıyor.
adıyaman usulü çiğ köfte ile urfa usulü çiğ köfte arasında fark var, ama bu farkı bir türlü anlamadım arkadaş ,herhalde baharattan, ama urfa usulü çiğ köfteyi daha çok severim. (bkz: tatlıses çiğ köfte)
Çiğ köfte iyidir güzeldirde, çıkışı kötü çıkışı
yeni yeni cinsler çıkarıyolar. etsiz çiğ köfteyi anladık da susuz çiğ köfte nedir ? çiğ köfte yapmak istemiyorsanız açık açık söyleyin. 
(bkz: aşkların en güzeli)
etlisini yemenin caiz olduğu meze.
görsel
en lezzetli çiğ yiyecek.
bunun kadar daha muthıs, ıfade edılemez bı tat olabılır mı dıye dusunduren yıyecek.
kımın marıfetıyse alnından opulmeyı hak edıyor.
ayransız yenildiğinde hafif acılısı bile ağlatabilen lezzet.
nar ekşisiz bir hiçtir ancak soğuk marul ve bol nar ekşili bir çiğ köfte çölde ki su gibidir.
etsiz çiğ köfte diye satılarak adı lekelenen memleketim yemeği. lan bildiğin soslanmış kısır o. etsiz olursa köfte mi olur? çok afedersin sikeyim etsiz köfteyi... ayrıca üstad bir yeyici olarak söylemeliyimki limonda sıkılmaz çiğ köfteye.
sulu sulu marul yaprağına sarılır, çıtırt diye yenir.
gerçek anlamda ne zaman* aklımdan geçse ağzımın sulanmasına neden olan yiyecektir. mesela şimdi...
yazılışı çiğ köfte, okunuşu çiköfte olan leziz yiyecek.
başlığını aratırken bile ağzımda ve midemde bir hareketlenmeler oldu. tavsiyem belli bir gittiğiniz çiğ köfteci olsun ki gittiğinizde kendinizi evinizde gibi hissedebilin. neyse abimize her zamankinden "ortaya" denilir ve abimiz getirir çiğ köfteleri, lavaşları, iceberg marulları of of..nar ekşisini unutmayalım o yoksa yemeyin zaten.. neyse o lavaşı açar, çiğ köfteleri lavaşın bir ucuna inci tanesi gibi limonladıktan sonra dizersiniz. sonra üstüne bol bol nar ekşisi, üstüne marul ve kapanış.. hadi şimdi gidin ve çiğ köfte yiyin, afiyet olsun..
tatlı tatlı yemesi acı acı sıçması olur.olsa da yesek yav.
nar ekşisinin can kattığı yiyecek. o ne la öyle.
Adıyamanımın efsane yemeği!.

Adıyaman 'da çiğköfte ana yemek olarak yenmez. Yemekler yenilip çaylar içildikten sonra, muhabbetin dibine vurulmuşken malzemeler gelir, ev sahibi tarafından hazırlanır ve çerez niyetine yenir!. işte o tada asla doyum olmaz...
nutella yiyen kız mı, çiğ köfte yiyen kız mı deseler, çiğ köfte yiyen kızı seçerim. daha samimidir abi bir kere.
çok fazla yediğiniz zaman cinsel bir hareketlilik yaratan nimet.
aşktır.
nar ekşisiyle birlikte adamı kendinden geçirecek lezzet.
sokakta yenilen etsiz versiyonlarının isim değerini düşürdü mükemmel anadolu icadı yemek. bize çiğköfte yap ama acısı az olsun diyen insanları falakaya yatırıp bu kadar acı yeter mi diyerekten dövülmesi gerekmektedir. zira çiğ köfte acısız olamaz. içindeki çiğ etin pişmesini sağlayan konulan isottur. pul biber ile yapılmaz isot kullanılmalı ekstra tuz konulmamalıdır. yapımında kullanılacak etin sabah erken saatte temiz bir makineden etin yağsız kısmından çektirilmesi gerekir. ince siyah bulgur kullanılması caizdir. yoğurma işlemi bittiğinde yarım çay bardağı sızma zeytin yağı ile 1 2 dakika yoğrulması yemek sonrası midenizde yanma hissi olmasını engelleyecek ve gecenizi zehir etmeyecektir. ha sabahı için aynı şeyi söyleyemem o dübür yanacak arkadaş.
mide bulandırıcıdır. tadını bilmesemde antipati duymuşumdur hep kendisine. şu an ilk defa yiyorum ve midem ağzıma geldi. ıy ıy.

edit: amma çok eksilendim ha. ne çok seveni varmış. lavaşa sarılmış var 3 tane daha. gelin vereyim. la havleee.