bugün

Zannedilenin aksine kadınlar tipe pek bakmaz. Erkek işte güzel olmasa da olur. Hem erkek adam güzel mi olurmuş. Cesaret, özgüven, güç gibi kavramlar daha ön planda.
Ruhu güzelse ve aşkla bakabiliyorsan o evrenin en yakışıklı, en çekici erkeğidir. Gönül gözünüzün ne kadar güzel baktığıyla alakalı bir durum.
Tutulduğu adamın parası çoksa neden olmasın.
Esasında bir kadının çirkin adam sevmesi de, bir adamın çirkin erkek sevmesi de çok güç artık.

"Artık" diyorum..
Bi etrafımıza bakalım, sosyal medyada bütün kızlar güzel ve alımlı, çekici ve seksi. Erkekler deseniz herkes kirli sakal, şık bi' gömlek, pis gülüş.. Ortamlar fıstık gibi. Herkes zengin, herkes hergün ayrı mekan. Ve istisnasız hepsi ayrı bir tarz. Bir de hemen herkesin özel bir açısı var kendisini güzel bulduğu. Bütün fotoğraflarda tek açı tek bakış tek duruş. Adam yemek yerken de, maç yaparken de denize girerken de aynı duruşla çıkabiliyor. Kadın araba kullanırken de, dans ederken de, takla atarken de aynı surat ifadesiyle çıkabiliyor artık. iyice kendilerini geliştirmişler ve yıllarda süren AR-GE çalışmalarıyla en mükemmel açılarını keşfedebilmişler. Bence azımsanabilecek bir başarı değil. Ama diğer yandan, teknoloji 4. Boyuta geçerken insanlar böyle böyle tek boyuta, tek açıya düşüyorlar.

Televizyona bakıyorsunuz, dizilerin hepsi ikonik. Her bir dizi ayrı bir model insan müzesi. Yine kadınlar çok güzel, hepsi fit, erkekler deseniz ona keza, hepsi yakışıklı hepsi piç. Kimi kısa saçlı, kimi yandım ali bıyıklı ama hepsi çekici. Üstüne zenginler. Çok zenginler. Erkekler hep iş adamı, ağa, patron, işletmeci.. Kızlar desen manken, tasarımcı, sanatçı.. Hiç olmadı hukuk okuyorlar.. Eskiden garibanlar olsun biraz çikin olurlardı filmlerde, şimdi onlar da ayrı şık, ayrı çekici.
Gazetelere bakıyorum yine aynı manzara.

Haliyle artık güzel ve çirkin algılarımız eskisi gibi değil. O kadar çok iç içeyiz ki modifiye inssnlarla, ne Zaman yeni birini görsek bu robotlardan bir ayrıntı arıyor gözlerimiz.
Dolayısıyla hayat, çirkin olanlarımıza yaşama şansı tanımıyor pek. Güzel gömlekleri olmayan adamlar, fit olmayan kadınlar, zengin olmayan insanlar güzellik algımıza dahil olamıyorlar. Zira, modifiye insanlığın dayatılması bütün değer yargılarımızı da altüst ediyor ve bakış açılarımızı kırıp yeniden, hem de yamuk yumuk şekilde kaynatıyor. Ve böylece robotlar doğal insana üstün geliyor. Bu GDO'lu imajlar kanımıza işliyor ve beğenilerimizi belirleyen ruhsal genlerimizi ateşe veriyor.
Sen bir de onun gözünden gör o adamı.

Kaldı ki bence bir erkekte çirkinlik bakmaya değil, konuşmaya başladıktan sonra başlar.

Bakan göz güzel olsun, konuşan adam adam olsun. Gönüller bir olsun.
Kadının kalbine dokunduysa duyguları yok sayıp yakışıklı erkek için saçını süpürge mi etsin?
Neye göre, kime göre çirkindir ya da yakışıklıdır dedirtir.
Mumyalayıp, vitrin mankeni yapmayı düşünmediğiniz sürece hiç bir önemi yoktur.

Aklı, fikri, yüreği yakışıklı olsun, gerisi fasa fiso...
Niye hiç rastlamadığımı merak ettiğim kadın.
Mecnun’a sormuşlar:”Leyla, o kadar da güzel değilmiş, sen bu kız uğruna mı çöllere düştün, yanıp kavruldun?” Mecnun cevap vermiş:”çünki Sen Mecnun değilsin ki…” (O’nu benim gözümle göremezsin ki…)

insanlar ruha tutulabilirler. sakın ha kınamayın.
yoktur.
kaderine razı olan kadın vardır.
kendini seveni kabul etmek zorunda kalan kadın vardır. gerisi romantizm akımı edebi yaklaşımdır.
bir de bunun sapyoseksüel grubu vardır ki, dillere destan sayfalarca yazı yazılabilen türdendir.
Olm ne güzel tespitleriniz var ya beyinsizler. Ben de çirkin erkek seviyorum da kime göre çirkin? Yani işte diyorum ki star, fox vs dizilerinde oynayacak tipler var ya aşırı kaslı ya da wattpad kapaklarındaki hokka burunlu mankenler var ya azıcık bile seksi gelmiyor ya. Çirkin erkek demiyim ama medyanın yakışıklı diye gözümüze soktuğu erkekleri sevmem. Bi de bunların lise çağlarında birkaç kız beğendikten sonra kendilerini “amaaaan zaten yakışıklıyım” diye geliştirmeyenleri var ya öffffff. Geliştirdiğine inanan bomontici, bukowskici, tumblrcı, askfmci, lana del reyci bir grup vardı bi aralar..... böyle instagram’da pinokyo bisikletli ve bodrum katı bi yerde ya da yıkılmak üzere bi apartmanın terasında sigaralı, biralı fotoğrafları altına lana del rey şarkı sözü iliştiren arkadaşların havasından geçilmiyordu. Tüm kızlar feyslerinde ekliydi. Neyse çevreye zararları yoktu. Ama çirkinler (hokka burunsuz, kassız olanlar) hep komik, hep eğlenceli, iyi müzik zevkli olurlardı.
Yahu bir de kadına sorun adam çirkinmiymiş. Belkide sizin o kalıplaşmış güzellik anlayışınıza başkaldırıyor kadın.
Tercihi özellikle çirkin erkekler olmayan, güzel seven adamın fiziksel görüntüsüne takılmayan kadındır.

Kaldı ki; onun gözünden baktığınızda adam bambaşka birine evrilir.
duyduğum en komik yalanı ısrarla sürdüren canlı.
bu mümkün mü dostlar ya.
duymaktan bıktım.
bunu ballandıra ballandıra anlatan birini her duyduğumda söylemek istediğim tek şey;
-hadi lannn... git kendini evinde kandır.
Beni severek bu ispatlanabilir bir öneri olur.
Öncelikle "karizma" arayan kadındır. Ama üstüne bir de adamın tipi de düzgünse istemem demez herhalde.
merhametini sevmiştir.
sevmesini sevmiştir.
gülüşünü sevmişti.
ağlayışını sevmiştir.
dokunuşunu sevmiştir.

fark etsin artık bu detaylar. ne zamandır içimizde bunca kalabalık. hadi sevmek anlamlı hale gelsin 'çirkin adam' için.
beni sevebilir.
Belki beni sevmiştir.
Sevilen birinin çirkin olma ihtimali yoktur.
"gönül kimi severse güzel odur."
Özellikle karar verip, hadi ben çirkin adam seveyim demez insan, ruhunu, algılarını, erdemli duruşunu, donanımını, nezaketini öyle sever ki, çirkinliğinden eser kalmaz ya da siz görmezsiniz, görseniz de ilgilenmezsiniz, umurunuzda olmaz.
Gözünüzde dünyanın en şahane erkeğidir.
Ve siz dünyanın en şanslı kadınısınızdır.
genelde çirkin adam aldatmayacağı için ve diğer hatunlar ona bakmayacağı için tercih edilir.
Tercih eden kadın tayfası da genelde yiyeceğini yemiş(anladın sen onu), huzurlu, *efendi erkek* arayan hatundur.
hiçbir şekilde yüz verilmemesi gerekir.
Yoktur. Öyle olsa hiç yalnız kalmazdım.
Tip olarak değil de
Karakter olarak çirkinini sevdiklerinden eminim.
Beni sevmez.