bugün

Hastanede kayıt olurken dıt diye okutuyorlar.
Parasını yatırdığım halde halen gidip almadığım karttır.
Bugün elime geçmiştir. Ne işe yarayacağı meçhuldür. Ben ehliyeti de buna katacaklar ayrıca ehliyet lazım olmayacak sanıyordum ehliyeti de yenilediler.
Çipli diye gps li olduğunu sanan hatta ses kaydı yaptığını sanan davarlara kafam girsin. Çipli olmasının sebebi vezne ve hastanelerde falan kolaylık olması için.
Çipli olması pek bir şey ifade etmiyor. Asıl numarası temassız kart gibi kamu kurumlarında vs kullanılabilmesi.
25 sene önce askeriye yaptı. sivil hayat o kadar geriden geliyor.
Almadığım karttır. Ne gerek var la.
bozulmuş olsa da farketmez çünkü o çip henüz kullanılmıyor.
bugün tam iki hafta oldu başvuralı hiç ses soluk yok daha.
Sonunda ulaştı.

Esasında daha erken geldi ; ama ben şehir değiştirince kargoyla bana ulaştırdı babam.

Ben beğendim.

Bana en büyük artısı Ukrayna olacak.
15 gün sonra gelecek ama onu kullanacağımız teknolojik aletler 15 yıl sonra gelebilir gibi duruyor.
Evlendikten sonra eşinden aldığın soyadın üstünde yazar fakat babadan gelen soyadı bu çipin içindedir. Ne saçma bir ayrıntı.
bugün başvurdum.

kimliği beklemeye başladım.

kimlikle ukrayna'ya gitmek gibi bir faydası olacak nasipse.

bekle beni kiev, odessa ve lviv.
şimdi biri beni morartsın (yeşillendirmek), bunların içinde nfs mi olacak yoksa uzak mesafelerden de içeriği okunabilecek bir şey mi yer alacak. nfs ise problem yok biz gidip kartı basmadıkça uzaktan takip falan zor ama işin aslı başkaysa bilemeyeceğim.
istediğimiz ilden başvuru yapabiliyor muyuz?

yeni kimlik kartlarıdır.
sıkıntılı kartlardır.

bir kere çip olayı baştan ofsayt. devlete al beni takip et demek bu.
almanya, hollanda değil ki güvenelim kişisel bilgilerimizin güvenliğine..

sonra alması ayrı dert.
bu kimlikle yurtdışına gitme olayı için mecburen geçen başvurdum te 25 temmuz'a randevu verdi.
ulan o güne müsait olurum olmam 2 gün sonra değil ki 2 ay neredeyse.
neyse tez zamanda alalım da kimlikle yurtdışına gidelim.
gına gelmişti kimlikle kıbrıs yapmaktan. *
Ben ehliyete de nüfus cüzdanına da başvuru yapmadım. 2020 yılına kadar vakit var. Ehliyetlerde 5 yıl daha geçerli. Neden yenisi olsun diye bu kadar istekli olunduğunu da anlamıyorum.
Milletvekili ve çocuklarına yıllar önce verilen zımbırtılardır.
eski kimlikle alınamayan karttır. resmimin eski olduğunu iddia edip işlem yapmayan nüfus memuru çalışanı ehliyet ya da pasaport istedi. pasaportu zaten 4 ay önce kimliği kullanarak aldım. yüzümüz 4 ayda tanınmaz hale gelmiş demekki.
Başvuruyu yapalı 70 küsür gün oldu hala onay sırasında bekliyor kimliksiz dolaşıyoruz.
1.5 ayda alabildim. bu da 1 ay tc vatandaşlığımı kanıtlayamamam ve işlem yapamamam (geçicilerin süresi 15 gün) demek. (bkz: kimliksiz vatandaş olmak)
üzerindeki yazılar 3 güne silinecekmiş gibi duran kimlik kartlarıdır. yeni ehliyetleri gördüyseniz onun daha silik halini filan düşünün.
başvuralı 3 ay olmasına rağmen hala ses seda yok kimlikten. elimize tutuşturdular geçici kimlik belgesi diye bir kağıt, özel bankların çoğu işlem yapmayı kabul etmiyor. kaç kere aradım ilgili yeri, hep aynı şeyi söylüyorlar. tek bir basım merkezi olduğu için gecikmeler olabilirmiş. madem beceremiyorsunuz bu işi, hiç girmeseydik bu topun altına o zaman. sanki vibraniumdan yapıyorlar kimlikleri. her şeyimiz son dakika, planlı programlı yapılan hiçbir şey yok. aaa pardon, gerçi planlı programlı yaptıkları şeyler de var; ama genelde kendi çıkarları doğrultusunda oluyor, burada yazmayayım şimdi.
Hemen cikarttirmayin derim zira banka ve pttlerde halen tanımlı degiller.
Almak için Nüfus müdürlüğü'ne başvuran kişiler arasında hergün 100 kişi seçilen kimlik kartlarıdır.