bugün

Komik bir iddiadır. Çinliler türkleri kulağından tutup orta asyadan atmıştır. Dev bir medeniyyet olan çinliler üç beş göçebe için set mi yapacak.
çinlilerin ağzıyla değil başka yerleriyle güldüğü yalan. o kadar korkuyorlarmış ki türklerden anadoluya kadar sürmüşler kovmuşlar coğrafyadan.
doğrudur zall için yapmışlardır gerçekte.
doğrudur. 2000 küsür sene sonra turistler gezsin, çin para kazansın diye yaptılar. dedeleri torununu-torbasını düşünmüştür.
almanlar yenilince bizde yenilmiş sayıldık yalanının paralelidir. gülümsetir.
türkleri kulaklarından tutup anadoluya kadar kovan çinliler hakkındaki masaldır. almanlar yenilince bizde yenik sayıldık yalanıyla kapışır.
türk boylarının da etkisi vardır. viki'nin yalancısıyım.
gerçekte kürtler için yapılmıştır orası.

çünkü yapımında 50.000 kürt çalışmıştır.
evet yalandır. anana babanın ki küçük geliyormuş o sebebten yapılmış.
türkler anadolu'ya çinlilerden dolayı değil moğollardan dolayı gelmiştir.
madem bilgisizsin...neyse.
(bkz: tabi lan manyak mısın)
Keçiler geçmesin diye yapmışlar.
Almanlar yenilince biz de yenik sayıldık yalanının başka versiyonu. Adamlar tutup seni orta asyadan kürt topraklarına kadar sürmüş sen hala bizden tırstıkları için yaptılar masalı anlatıyorsun.
Evet evet manzara olsun diye yaptılar canım.
üzerlerine yapılan akınları bi nebze olsun engellemek için yapılmıştır. Yapılmamışsa da dünyaya bukadar büyük bir seddi neden yapsınlar sorusunu akla getirir. yapıldığı dönem araştırılırsa çin ve türk kökenlli toplumlar arasındaki ilişki incelendiğinde bu durum gözler önüne serilecektir. Ama akınları engellemek için yapıldığı yanlışı olmayan bir gerçektir.
türk adının geçmemesi doğaldır çünkü moğolların adı geçmektedir. wikipedi çok derin bir bilgi kaynağı olmadığı için, türk-moğol ayrımını ekstra yapma gereği duymamış dolduran kişi, belki de bilmiyor bile. heyhat biz dahi tam bilmiyoruz da tartışıyoruz moğollar türk mü diye.
Çin seddinin yapılış amacı;

-Ülkenin sınırlarını başta Hiung-nu olmak üzere kuzeyden Çin'e karşı Moğol ve Türk boylarının saldırısına karşı savunmak.
-Uzun savaşlar sonunda yıktığı beyliklerin esir düşen yöneticilerini sürgün ve ağır işe sürerek cezalandırmak.
-Ülkeden kaçışları önlemek.
-Ülkenin tek yönetim altında birleştiğini içeriye ve dışarıya göstermek.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87in_Seddi

yani doğru sanmaktır.
Ne kadar cahilsiniz pislik herifler tabii ki de kolombiyalılar yüzünden yapıldı, gidin araştırın biraz.
zevk için yapmadıkları çok açıktır.
ay öyle değil miymiş diye şaşırtan durum.
türk olmaktır.
Toki rica üzerine yapmıştır.

Edit:

(bkz: Alıngan kürt)
Çin seddi'nin yapılış amacı turist çekmek ve ülkeye döviz girişini sağlamaktır.
başlığı açan yazara baktığımda - almak için yapılmış olduğunu anladım.
tanım ben öyle sanmıyorum, öyle olduğunu biliyorum.
Kuzeyden gelen rüzgarları engellemek için yapılmıştır malüm çinli piçler el kadar insanlar, uçurtma gibi uçarlar mazallah.
işte Çin seddinin gerçek yapılış amacı budur.
Koyunlar kaçmasın diye yapılmıştır.