bugün

bir grup han çinlisi tarafından sekiz yaşındaki çocuğun tekmelenmesi, ellerinin kırılması, bu esnada kimsenin müdahale etmemesi ve daha da vahimi pek çok insanın kahkahalarla bu işkenceyi izlemesidir. evet, doğru tahmin ettiniz bu çocuk bir uygur türkü!
işin vahim yanı bu videodan japon bir arkadaşım sayesinde haberdar olmam. japon televizyonlarında gün boyu sansürlenerek yayınlanan bu videoya türk televizyonlarında yer verilmemesi pek manidar.

http://youtu.be/e2vCW-D-24U

edit: oha eksilemişler!
tanrıya olan inançsızlıgın fiili gösterimi. kelimelerin yetersiz oldugu an..

edit: Tanrı kelimesini kullanmak ve bu kadar eksi. beyler hiç oralarda aramayın bu insanlıktan cıkmısları, hepsi bizim içimizde..
(bkz: çin işkencesi)
videoyu izleyemedim sanırım izleyemeyeceğim de. sekiz yaş çok küçük değil mi ya? bu dünyanın pisliklerini, kötülüklerini, insanların ne kadar kötü olabileceklerini anlamak için. bizim televizyonlarımızda ancak şike, şikede bilmem kaçıncı gün, şikenin başrolleri, şike, amy winehouse un ölüm karışımı, amy winehouse, amy winehouse yeteneği, şike gibi haberler var. köşe yazılarında bile gündemi takip edip sorunlara yönelen o kadar az köşe yazarı var ki, insan şaşırıyor duruma. çocuk filistin'de yaşasaydı Emine teyzesi de bülent amcası da ağlardı, tayyip amcası da ortalığı kasıp kavururdu, hata çocukta, türk değil, arap olacaktı.
Sabah sabah sinirlerimi tel tel eden, insanlığımdan utanç duyduğum görüntüler...
Gerçekten varsa o Tanrı, bu cuma günü ona da sövüyorum bunlara izin verdiği için. Varsan merhameti tüm insanların kalbine koysana. Birilerini sınayacağım derken kendi kullarına bunu yapmalarına izin mi veriyorsun? Hem de savunmasız küçücük bir çocuğa...
tavşana işkence eden kızdan, aslanların önüne atılan inekten sonra çinlilerden kim insanlık bekliyor ki?
iş yerindeki internet ağında fortiguard engeli olduğu için izleyemedim ama gözümün önünde canlandı vahşet. türk televizyonlarında yayınlanmaması da ayrıca bir muamma.
şu illuminati nerde kaldı ya, şu çin nüfusuna bir çözüm bulunsun artık. tüm dünyaya, hayvanlara, insanlara zararlı bunlar. Çakma insanlar, çin malları.
küfür dağarcığımı genişleten olaydır. **
videoyu sonuna kadar izleyemedim içim el vermedi bu nasıl insanlık, bu nasıl bir psikopatlık aklım almıyo bir insan nasıl bu kadar insanı vasıflarnı yitirmiş olabilir, ırkçlık nasıl böyle bir boyuta ulaşmış olabilir, hiç mi içleri sızlamaz diğer insanlar neden bu kadar kayıtsız!Çindekiler insan değil sadece insan formundaki yaratıklar.
söyleyecek ne var ki bu vahşet karşısında. kelimeler yetmiyor. allah cezanızı versin.insan değilsiniz siz ya.
videoyu izleyip insanın elinden birşey gelmemesi gibi kötü bir durum.
Türk olup olmaması umurumda bile değil. Orada ufak, bizim inançlarımıza göre de günahsız bir insan evladı var. Etrafını sarmış bir avuç canlı da sözüm ona insan oluyor. Cehennemin hangi köşesinden düştüyseler artık, düştüklerinde ölmeyi bile becerememiş, bir avuç canlı! Sanki gökten zembille inmişler, sanki hiçbirinin bir evladı, bir yavrusu olmamış gibi duygusuz ve ruhsuzlar. Öylece bakıyorlar yanlarında olup bitene. Biz ise yanımızda olmamasına rağmen gerile gerile, yumruklarımızı sıka sıka izliyoruz olup biteni. En büyük zenginlik sanırım vicdan, vicdan yoksunu olmak hiç yapıyor insanı.
o çinli orospu çocukları gelsin de dünyaya ibret olsun diye hepsini canlı yayında sikelim. sikelim dedim doğru okudun. kafasını gözünü dağıtalım sonra hepsinin. piçler biz size böyle mi davranıyoruz türkiye'de?

(ülke ismi vermeyeceğim) malum bir ülkeden bir çocuğa yapılsaydı şimdi ülkedeki bütün sosyal(!) yardım dernekleri ayağa kalkardı, gemi kaldırırdı. öyle gemi kaldırmayla olmuyor bak.
bu ülkede filistin veyahut libya kadar bile yankı bulmayan uygur türkleri. iki yıl önce urumçi katliamı oldu kim biliyor kimse. nedeni millet araplaşıyor son 30 yıldır. başbakan senin ben ...
iğrenç bir grup insan tarafından yapılandır. bir grup insan olamayacak kadar düşük varlığın yüzünden tüm çin halkına aşağılayıcı tavırla yaklaşılması ne kadar doğrudur bilemem.
göreceklerim beni çok rahatsız edeceği için izleyemedim bile. cahilin ve acizin kötülüğü dünyadaki en büyük kötülüktür, çünkü kontrolsüz ve çoğunlukla amaçsızdır. eğer bir tanrı varsa, bunun durdurulması en büyük duamdır kendisine.

hayvana yapılan bile canımızı bu kadar acıtırken, insana yapılanı anlamlandıramıyorum. kelimeler tarifsiz kaıyor.
Kim bilir ne yaptı küçük şeytan. Çinliler haksız cezalandırmaz. Hak etmiştir.
Bunu yapanın insan sınıfında olmaması gerekir. Bu yüzden sosyologlar ve türlü bilim insanlarının insan-hayvan-canlı-cansız gibi isimleri yeniden sınıflandırması gerekir. O çocuğun orada ne arsızlık yaptığınız bilemeyiz, ama bunu bilmek de yersizdir zaten. En nihayetinde o çocuğun yerinde kendisi ya da çocuğu da olabilir ve bir insan evladı bu şekilde travmaya sokulmamalıdır. Yüzyıllar sonra evlatlarımız bu halimize bakacak ve bunu tanımlayamayacaklar bile.
daha fazla izleyemedim. nedir bu abi? hayır orda konuşulanları anlayamıyorum elbette ama ne olursa olsun bu bir çocuğa böyle davranılması hakkını vermiyor kimseye!
kanım çekildi yemin ediyorum. millet kafayı yemiş vallahi billahhi.
muhtemelen hırsızlık yaparken yakalanmış olduğu için yapılan eziyettir. ha öyle olsa dahi böyle mi yapmak gerekir orası ayrı.
odtüde çinli bir ite, bu vidyoyu anlatıp tokadı bastım. en azından hiçbir türkün çinde de olsa sahipsiz kalmayacağı, bir tokatla bile olsa, dünyanın bir yerinde karşılarına çıkacağını, bir çinliye işledim, mutluyum, huzurluyum.
teknolojisi gelişmiş dahi olsa bir toplumun cahil kalmış olduğunun en büyük göstergesidir. bir çocuk bu! ve evire çevire kahkahalarla dövülüyor, çocuğa eziyet ediliyor. bu tabloyu ortadoğu ülkelerinin çoğunda görebiliyoruz. burada önemli bir sorun var çıkmaza sürüklenen. şükür ki şimdilik toplumumuzun geneline yayılmış böyle bir cehalet tablosu yok, ancak beyni sulandırılarak şişirilmiş toplum olma yolunda da hızla ilerliyoruz.
yapanın elleri kırılsın. allah belelarını versin. izleyemedim bile tamamını. çocuğun ellerine basanın ayakları kopsun inşallah. ne yaparsa yapsın, ne hata işlerse işlesin o çocuktur. biz videodan izlerken içimiz parçalanıyor, o allahın belası insanlar orda canlı canlı izleyebiliyorlar.

sanırım hayvan eti yemekten, böcek fare kemirmekten insancıl hiçbir yanları kalmamış bu pisliklerin vallahi pes doğrusu.
aynı muamele bir sokak köpeğine yapılsaydı ne olurdu merak etmekteyim. Eminim ki daha çok tepki çekerdi...