bugün

çok küçükken üst katında da şoför olduğunu sandığım otobüstür.
ust katinin en on koltuguna kurulup ayaklari uzatip kitap okumak ya da ders calismak on numara bes yildiz bi olaydir.
üst katın ön koltuğu fazla rahat olan otobüs.

yatmak uyumak için çok rahat oturmak için rahat yolu izlemek için rahat rahatlıktan ne yapacağını bilmiyor insan.
yer verme derdi olmayan, genellikle boş olan (benimkisi öyle en azından) üst katında isterseniz yemek yiyebileceğiniz kadar rahat olan, kış günleri ayaklarınızı peteklerinde ısıtabildiğiniz otobüstür. (bkz: 252)
istanbul dan geçerken hep görürdüm bunlardan. Gidince bir bineyim diyorum güzel olur. ( trafik haricinde tabii)
Sevgiliyi hatırlatan olay.
Sene 2011. Bu yazar kardeşiniz merak etmiş ve ulusoy'un bodrum-istanbul seferinde üst katın en ön koltuğunu ayırtmış. Sonra ne mi olmuş? Otobüs eski olduğu için bütün kat egzoz kokmuş ve herkes bu durumdan şikayet etmiş. Koskoca ulusoy onca şikayete kayıtsız kalır mı? Hemen gerekeni yaparız demişler. Gereken, topçular-eskihisar arabalı vapurunda teknik servis tarafından yapılabilmiş anca.

Kısacası bu çift katlı otobüs muhabbeti bana hep bodrum yalova arası egzoz kokusunu hatırlatır.

Eyyorlamam bu kadar.
istanbul'da en çok 16d (sahilden pendik - kadıköy) ve 76d (bahçeşehir - taksim) hatlarında çalışır.
yolcu kapasitesi arttırılmış bir otobüs çeşidi.
insana şehirlerarası yolculuk yaptığı hissini veren otobüslerdir...
Tutmamıştır.
roma da üstü açık olarak binmiştim ilk ve son defa. yine böyle açık hava müzesi gibi bir şehir olur da gezme fırsatım olursa belki binerim.
Paris de var mı acaba?
istanbul da bir ara vardı. Büyük çekmece Taksim arası çalışıyordu. Çift bilet alıyorlardı, nereden binerse bin. Aksaray dan taksime çift bilet istemişlerdi. Taksi daha ucuza geliyor diye binmemiştik.
görsel
okulların açıldığı gün toplu taşıma ücretsiz olduğu için bedavaya binmiştim.
üst kat en ön koltuğunda seyahat etmesi keyiflidir. hele istanbul'da ve 16d hattındaysa.
Türkiye’de neden 2 kat ücret alındığını anlayamadığım otobüstür. Olay daha fazla koltuk olması ve oturarak gitmekse kalabalık olmayan bütün hatlarda aynı tarife uygulanmalı. Yakıtının da normal otobüsten fazla olduğunu da düşünmüyorum motorları muhtemelen aynı çünkü. Bu 2 kat ücret olayı da bi Türkiye’de var sanırım zaten.
(bkz: double decker)
eskiden 36l de çift katlıydı ama sonra tek katlı oldu. pandemi öncesi bayram dışında ücretsiz binemediğim ama artık binebildiğim bir otobüs çeşidi. imamoğlu'na teşekkürler.
--spoiler--
türkiye’de neden 2 kat ücret alındığını anlayamadığım otobüstür.
--spoiler--
bence daha uzun mesafe gittiği için çift bilet alıyor ama 1 tam 1 indirimli de alabiliyor benim bildiğim.