bugün

muğla nın telefon kodu.
mecidiyeköy-kartal otobüs hattıdır. otobüsleri çift katlı olup, üst kat genellikle bomboş olur. en arkada rahatça yatıp uyuyabilirsiniz. yolculuk 1-1,5 saat arası sürer.
çift katlı kartal-şişli otobüs hattıdır. avrupa'dan anadolu'ya gidiş, ya da tam tersi için en ideal hattır.
son zamanlarda sarı ve tek katlı normal iett otobüslerinin de kullanılmaya başlandığı kartal-şişli otobüs hattı.
1,5 sene boyunca mecidiyeköy viyadük'ten binip 43 durak sonra cevizli istasyon'da indiğim çift katlı otobüs hattıdır. ben de anıları çok.
eskiden 20 dakikada bir sefer olurdu. şimdi baktım günde 4-5 kere geçiyormuş artık.
çift katlı olduğu dönemlerde kartal'dan avrupa yakasına geçmek ya da şişli'den anadolu yakasına geçmek için çokça kullanmış olduğum, şimdi ise tek katlı araçlarla çalışan ve günde sadece 6 seferi olan, 256'nın kaderini paylaşan hat.
kartal - şişli iett otobüs hattı. eskiden öho'ya ait olup, çok sık sefer yapıp çift katlı otobüslerle hizmet verirken şuan iett'ye geçmiş, tek katlı otobüslerle hizmet vermektedir ve günde sadece 6 sefer yapmaktadır. iett tarafından kaldırılmaya çalışılıyor diye tahmin ediyorum.
yaşlı tavşan yapılır, erecto bilir...
kartal - şişli arasında çalışan, eskiden çift katlı otobüslerle hizmet verirken şimdi tek katlı otobüslerle çalışan ve günde sadece 6 sefer yapan iett otobüs hattı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.