bugün

misyonerlerin kullandigi bir soru cumlesidir. cevap vermek got ister. allah bilir diyen mi ararsin ama adam namaz kiliyo yeA diyen mi hepsi var bu ulkede.
1 tane evet ama daha fazlası var mı bilemiycem.
sen gerçek bir hristiyanmısın diye karşılık verilecek sorudur.
Fetullah gülen. şaka lan şaka bana ne elalemden ben kendime bakarım.
+çevrenizde gerçek bir müslüman gösterebilirmisiniz?
-ne kadar çevre?
+nasıl konumlandırırsanız.
-o zaman ben merkez noktası olsam çapıda 1000 km yapsak... mmm işte mekke medine civarları.
+ama biz göstermenizi istiyoruz?
-o zamann bana daha dikkatli bak.
der ve hemen koşarak uzaklaşılır.
Bu ülkede bir çok kişi; beş vakit namaz kılar, küfrünü eksik kılmaz.
Kurbanını keser, orucunu tutmaz.
Zekatını verir, hacca gitmez.
Müslümanım der, adam öldürür.
Salih bir müminim der, içki içer.
Kısacası herşey sözdedir ama para ve imanın kimde olduğunu Allah'tan başka kimse bilmez.
Kaç hakiki müslüman gördümse, hep makberdedir; Müslümanlik, bilmem amma, galiba göklerdedir. (bkz: Mehmet akif ersoy)
müslüm ne arar la bazarda ?!?
Bir insan "allah" a inaniyorsa muslumandir. Nokta. Bunun gercegi, yalani, ortancasi, tasaklisi olmaz. Beyinlerde olusturulan " gercek musluman boyle olur " imgesi tamamen manipulatiftir. Bunu sorana " sen bana bir gercek muslumanlik goster hele " denilmelidir. Bsg denilen sorulardan birisi.
(bkz: zayn)
(bkz: tamam vurmayın)
hayir. muslumanlik arkasina saklanip her turlu ahlaksizligi sergileyen insanlari gosterebilirim ama. sozluktede var bunlardan.
gösterilebilir..

müslüman günah işlemeyecek, haram yemeyecek, zina yapmayacak veya yalan söylemeyecek diye bir şey yoktur.. allah sadece bunları yasak kılmıştır. sen bir müslüman olarak elinden geleni yaparsın bu yasaklar için. yasak olanı yapmaz sana farz kılınanı yerine getirirsin. ancak haram da yapsan yalan da söylesen zina da yapsan bu müslümanlığın konusunda sekteye düşürmez. nefsine müdahil olamamışsın ve tövbeni yaparsın.

önemli olan iman. önce imanı kurtaralım sonrasını zaten allah örtecektir.

bırakın böyle kasıntılı kasıntılı yok gerçek müslüman, yok müslüman ayağına takılan insan falan..

bırakın millet dilediği şekilde yaşasın. siz doğru bildiğinizi anlatın yeter..
gerçek Müslümanım diye geçinen sahtekarlar gösterebilirim ama.
Gösteririm sanırım.

Sınıfta türbanlı bi hatun var, türbanın altına gayet bol giyiyor makyaj vs yapmıyor hatta kanımca kaşlarını bile almıyor doğru düzgün

12 points goes to that woman.
Nerede yaşadığın sorunsalıdır.
Gösteririm. aha Mahmut abi.
bir sürü gösteririm.

"gerçek islam o deyıl" dediklerine bakmayın.
benim. allahu akbarr.
(bkz: babam) şöyle söyleyeyim ben üniversite için burs araştırıyordum ticaret odasında tanıdık kişiler vardı çıkma ihtimali yüksekti. Babam dedi ki boşver oğlum senden daha çok ihtiyacı olan birine çıkmayıp sana çıkarsa ayıp olur. Dedim ki baba adamsın.
bittabi şeklinde cevaplandırabileceğim soru. Annemdir. Kuran okur,5 vakit namazını kılar,oruç tutar,koyun değildir aklını bir torba kömüre kiraya vermez,her gün gazete okur mutlaka (sözcü), memlekette olan bitene haddinden fazla kafa yorar, öyle ki bazen 'başkomutan olacak şahıs senin düşündüğün kadar düşünseydi şu memleketin geleceğini bugün bu halde olmazdık' diye geçiririm içimden. Bir kadından beklenmeyecek düzeyde dedikodudan uzaktır,kısır günü,altın günü vb aktivitelere daha katıldığı görülmedi. Türbanın modanın yeni silahı olmasına şiddetle karşı çıkar,basma etek-yazma kombini oluşturur kendi için.

not: inanabiliyor musunuz, ilkokul mezunu bir cumhuriyet kadınıdır. Onun tırnağı kadar bile olamayacak evlatları için ancak gurur vesilesidir.

troller için not: Sabahtan akşama kadar sövdüğünüz,topyekün olarak bir kefeye koyup 'bölücü' diye nitelendirdiğiniz kürtlerden biridir sadece.idrak edebildiğim kadarıyla aldığınız akademik eğitim bu bilince ulaşabilmenize yetmemiş henüz. Evlatlarınızı kendinize benzetememeniz dileğiyle...
Babam ve annem.
Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz (bilinmez).