bugün

sırp çetelerinin kullandığı bir selam çeşididir.serçe ve yüzük parmakları kapatılır ve kalan 3 parmak açık tutularak yapılır. mateja kezman fenerbahçeye transfer olduğundan beri çok sık konuşulmaya başlanmıştır. çünkü kezman attığı gollerden sonra çetnik selamı vermeyi adet edinmiştir.türkiyede yapılmaması gereken olaydır.
(bkz: cetnik)
sırpların verdiği selam çeşidi.
sırpların milli sembolü denilebilir. hem bosna katliamını gerçekleştiren sırp çetelerini hem de dini inançlarını simgeleyen bir işaret. bu hareketi 2010 yılında türkiye - sırbistan maçında sırp takımı ve özellikle marko keselj'den hatırlıyorum. attığı her üçlükten sonra bu hareketi yapıyordu. üçlük anlamına geliyor diye düşünmüştüm. daha sonra farklı bir amaçla yapıldığını öğrendim.
kezman'ın da çaktığı selam.
mateja kezman gol sevinci esnasında yapardı.
milos teodosic'in her fırsatta yaptığı hareket.

görsel
görsel
(#14389642) sırpların milli işaretidir.

sadece ırk milliyetçiliğini değil aynı zamanda dini yanlarını simgeler.
birçok ünlü simanın özellikle sporcuların bol bol kullandığı faşist harekettir.

çetnikler, katlettikleri boşnakların yüzük ve serçe parmakları kesilerek imza olarak kullanıyorlardı.
Dün gece dusko tosic in yaptığı hareket. Şu an herkes takımdan gönderilmesini istiyor ve bakalım herhangi bir savunması olacak mı ve bu durum nasıl sonuçlanacak. Ha yukarda yazılanlara göre kezman da yapıyomus aynısını o zaman kimsenin gıkı çıkmamışsa çok hayret edilecek bir durum var mı yok mu bilemiyorum açıkçası.
her fotografimda verdigim selam.

kimse anlamiyo nasilsa.
djokovic
görsel

bogdanovic
görsel

ivana sert
görsel

kezman
görsel

dusko tosic
görsel
Terör örgütü selamı.
Benedict cumberbatch in çokça yaptığı bir selamlama, sevinç şeysi. Şaşırmadım, adam atalarının izinde bi çeşit dimak ki. Balkan bölücü dostu ingiliz iki kapılısı..