bugün

Küçükken vazgeçilemeyen durumdur.*
iğrenç gibi geliyor ama çok lezzetli oluyor.
çekirdek içlerini dil altında veya diş ile dudak arasındaki boşlukta biriktirip, yaklaşık kırk-elli tane olmasını bekleyip yemek.
dışarda biriktirmek gibi daha iğrenç bir versiyonuda vardır bunun gerçektende iğrençtir. tükürük sizin tükürüğünüz olsada ağzınızdan çıktıktan sonra bir daha girmesi mide bulandırıcıdır. ha ben yapıyorum o ayrı.
çekirdeği biriktirma yarışı yapılır birde kardeşle en çok kim biriktirecek diye sonrada afiyetle yersiniz.
yememek için çok çabalarsınız. Sonra biraz da su ile ıslatırsınız. sonra enfes tat.
küçükken genellikle memur çocuklarının yaptığı bir eylem. zengin çocukları anlamaz.
(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
bir başkası için (bkz: çekirdeği ayıklayıp bir kâsede biriktirmek)

gerçekten yapıyordum ben bunu. özenle biriktiriyorum, biriktiriyorum... ve kâseyi bir anda boşaltıyorum. tüm emeklerim boşa gidiyor bir anda. koca kâse dolusu çekirdekten geriye tuz parçacıkları kalıyor.
bunu yapmadan geçirilmiş bir çocukluk dönemi kişide ilerki yaşlarda derin psikozlara neden olabilmektedir.
biriktirmesi zahmetli ama yemesi mükemmeldir.yapmayana tavsiye edilir gerekirse şiddete de başvurulur.
görülen (gördüğüm) * trakyalıların yüzde sekseninin (yanlış olması 70 olsun hadi) yaptığı eylem * *. çekirdek kabuklarını ağızda biriktirip topluca atmak farkıyla. *
bunu yapan şunu da yaptı; paketten kabuksuz çekirdek çıkınca sevinmek.
kabak çekirdeği ise kabuğuyla bile yenebilir. *
çekirdeğin tadına varılan anlardan biridir. ağızda biriktirirsin biriktirirsin yersin ya işte o an süperdir. tek tek uğraşmayacaksın, toplu yemek en iyisi.
zahmetli ve çok keyiflidir. fakat vücut allerjik reaksiyon gösterebilir dikkat edilmeli abartılmamalı .
Çocukken yaptığım, gerçekten çok fazla emek ve sabır isteyen fakat iyice biriktirip yedikten sonra 'sabrın sonu selamettir' sözüne hak verdiren bir eylemdir.
ağızda güzel bir tat bırakır gerçekten.
genellikle anne baba yardımıyla çitlenen çekirdeği yemektir.
(bkz: yapma içim gıcıklanıyo)
sabır gerektiren mükemmel lezzet.
zevkli bir eylemdir.biriktirip yemek insana doyurucu olarak geliyor bazen ama öyle olmuyor tabi.
(bkz: çekirdek fantazisi)
verdiği eziyete değen zevkli eylem.
bir süre sonra hırs haline gelir ve daha da fazla çekirdeği ağızda biriktirme yarışına girişilir.
irade ve sabır işidir.

insanı en basit eylem olan çekirdek çitlemekte bile strese sokar.