bugün

1996 yılında kurulmuştur. 1998 yılına kadar uskudar ornek mahallesinde bulunmuştur. daha sonra bulgurluya tasınmıştır. okulun mekanı pek iç acıcı olmasada egitimi iyidir. 2002 yılında yabancı dil sınavında turkiye 2. cıkartmıştır. bu okulda 7 senem gecmiştir ve bi nevi beni bu okul buyutmustur dıyebilirim. **
disipliniyle nam salmış kurucu kadro ve kurucu öğrencilerin(!) aile gibi bir ortamda eğitim gördükleri, bir çok köklü ve eski okullara da başarılarıyla fark attığı söylenen okuldur.
Ankara Mamakta bulunan okulumuz ; 1993-1994 öğretim yılında eğitimine başlamıştır.Başlangıçta iki derslik olarak açılan okul 24 derslik olarak eğitime devam etmektedir. ilk mezunlarını 1999-2000 öğretim yılında vermiş ve üniversiteye öğrenci yerleştirme oranı yüzde 65-70 dir. 2001-2002 yılında Tübitakta iki öğrencisi Enerji konusunda Türkiye ikinciliği kazanmıştır.2005 yılında ise bir öğrencisinin projesi yine Tübitakta sergileme hakkı kazanmıştır.
(bkz: mamak çağrıbey anadolu lisesi)
Oraya gitmekle daha doğrusu bir sene çalışıp kazanmakla hayatımda yaptığım büyük hatalardan biri.Ondan sonra klasik geyik okul kötü ama ben orada dostluklar edindim onlar olmasa ne yapardım ben falan... iyi de anam nereye girersen gir dostların olacaktı ve onlarsız ne yapardım diyecektin.
(bkz: uskudar cagrıbey anadolu lisesi)
Ümraniye ile üsküdar arasında, sitelerin içinde 1996 yılında kurulmuş lisedir.
trt'de yayınlanan elde var hayat dizisinin çekildiği okuldur.
sırf dizi çekimleri yüzünden koridorlara perde takılmıştır.
istanbul Ümraniye'de bulunan anadolu lisesi.
3 yıllık lise hayatımı geçirdiğim küçük ve tatlı lise. Gerçi zamanında hele ki üst devreler çok tatlı olmasa da en tatlı yıllarımı orada geçirdim.
yarın lise hayatıma başlayacağım sevimli okul. başarılı olmak ve iyi bir arkadaş çevresi edinmek istiyorum.

bir de her yıl sonunda sınıfların karma yapılacağı, böylelikle öğrencilerin derslerine daha fazla düşeceği söylendi. bu olay çok saçma. yani ciddi ciddi öğrencileri inekliğe doğru götürüyor. umarım böyle bir şey olmaz.