bugün

tanım yapmanın gereksiz olduğu ve zall ın bu işe bir çare bulması gerektiği şapkadır.
(bkz: tanım yapmaya çalışırken maymuna dönmek)

redif:başlık kendini tanımlıyor.
demlenmesinin üzerinden 30 dakika geçmiş çayı getireni dövmek.
plastik bardakta icilen caydan hayir gelmez.
iyice demlenmeli, ince belli bardaktan içilmeli, yanında hiç birşey olmasa da olur. çay taze olmalı demlensin diye bayatlamasın.
demininde bardağın içinde bulunması şarttır. süzgeçli çay çay değildir.
kesinlikle renk çok önemlidir, buhar çayı tercihimizdir.
demli, tek şekerlidir. bardak sadece iki parmakla tutulmak yerine avuçlanarak içilir. mezesi sigaradır.
dudak payını sevmezler. dopdolu olacak!

erken edit: yoksa bi tek ben mi böyleyim.
kokusuyla çayın geldiği belli olmalı.dudak payı ise olmamalı ve çayı dolduruken köpürtmemeli.
bardağı ince belli şekeri tek olmalı.
ŞEKER ÇAYIN TADINI BOZAR EN iYiSi ŞEKERSiZ iÇMEK. BURUK BURUK OYŞ.
has çay içicisi şekersiz içer diye bir genelleme yapılası hususlardır. *
yok yok şekerle de içenleri vardır.
bir de bizim memlekette has çay içicisi tek kıtlamayla kaç bardak içebildiğine göre sınıflara ayrılır.*
* * çayı demlemeden önce yıkamak olabilir, çayın acı tadını giderir ve bulanık görünmemesini sağlar.

düdüt: efendim öyle bir şey yokmuş, yani çay severler yıkanmış çayı sevmezmiş. * *
tek zevki olan ve içince zevk alan ve bu zevkini kaybetmemek için yapılan işlemlerdirler.
çayın kaynatılmaması, çayın kendi kendini demlenmesi ne karıştırmaya nede içine cabuk demlensin diye şeker atılmalı,özellikle üniversite kantinlerinde yapıldığı gibi içine karbonat atılmamalı.
bide çaya dahada fazla zevk veren diğer bir hususta çayı yavaş yavaş güneşin batışına karşı bir kristal bardakta içmektir.
çayın sıcaklığı, tazeliği, rengi, kokusu. birde yanında yakılan sigaranın dumanı.
demliğin dibini görmek.hüzünlü bir eylem olsa da hep dikkat ederim.
öncelikle paraya acımadan kaliteli çay almaktır .
iyi suyla demlemektir.
iş yerinde çaydanlığın etrafında kan kokusu almış köpek balığı gibi dolaşan işçiler varsa çay demini alana kadar ocağın başında beklemektir. yaklaşan olursa nazikçe kovalayacaksın.

görsel

arkadaş adamlarda nasıl damak tadı var lan 10 senedir çözemedim. su kaynıyor çayı demliyorsun her gelen ocağı harlıyor. sen kısıyorsun öbürsü geliyor harlıyor. lan oğlum bu çay demlendikten sonra en en az 10 dakika bozmayacaksın ki demini iyice alsın.