bugün

Çay demlemek için içme suyu yerine çeşme suyu kullanınca daha lezzetli oluyor.
Koyulandır, deme can veren, bizi bizden alandır, yaşasın çay!!
yemek sonrası sigara için olmazsa olmazdır.
(bkz: çay-sigara)
göz nezlesine bitkisel çözüm. nasıl mı?

pamuğu demli çaya batırıyoruz ardından göz kapaklarımızı bu çay suyu ile siliyoruz. yapılan eylemi 3 seans yapın göz nezlesine çok iyi gelir.
(bkz: çay suyu koymak)

konur.*
en güzel duyguların suyudur.
koyulan materyal.

biraz evvel çay suyu sevenler ve koruma derneğinden aldığım çay suyu koyulmaz konur uyarısına binaen editi: çay suyu koydum der insanlar. ve özünde edilgen yapı vardır. çay suyu bu kendi konulamaz hiçbir yere ya da hiçbir şeye.

bundan mütevellit; koyulan materyaldir.

(bkz: genç çay suları kızgın)
yine yeni bir ukte ile karşınızdayız efendim.

bugün de çay suyu kelime grubunu sizlere anlatmaya çalışıp uktemizi dolduracağız sevgili canlarım.

bildiğiniz gibi çay süper bir içecektir . kim sıcak suya atıp ince bele döktüyse bu bitkiyi burdan şükranlarımı sunmak istiyorum bize böyle bir zevki yaşattığı için . burdan kareketle çay bitkisinin kaynar su ile çiftleşmesi ile ortaya çıkan muhteşem lezettir demek istiyorum ben size . haa belki de yanılıyor da olabilirsin diyorsan bir de şu tanımama bak deliganluuuuuu :

bildiğiniz gibi küçük derelere de çay denir . o haldeeee küçük derenin suyudur efendim .ayrıca çivi gibi olur *çay suları ve renginin yeşil olanında yüzmeyin derim . derinliğini kestirememekten kaynaklı olarak yani. yine de siz bilirsiniz tabiki . ohhh

yannız şunu farkettim aramızda ukte vermek için çılgın atan adamlar var sevgili dostlarım . bunları zamanı gelince tek tek ifşa edeceğim ...