bugün

ortamına göre gayet rahat yapılabilecek bir tercihtir. hele civarda güzel bir çınar ağacı, sakin ama yine de insanların gelip geçtiği bir meydan vs. hoş bir ortam da varsa tadından yenmez.
Starbucks'ta çay olmamasından kaynaklanıyor olabilir.
gösteriş yapmak için starbucks'a gidenleri ve elinde starbucks kutusuyla dolaşanları görünce yapılması doğru olan eylemdir.
parası olmayan insanın mecburi söylemi.doğru düzgün yıkanmayan bardaklar,pislikten geçilmeyen masalar ve sade tütün kokusu.bu üçlemeyi bulabileceğiniz yegane yer.
param olmadığı için mutluyum.**
palmiye cafe var üsküdar'da buna en güzel örneklerden biridir. eskiden de tünel taraflarında karamuk vardı.
hiç olmassa masaya hizmet var çay ocaklarında kardeşim, sadece bunun için bile tercih ederim bu nadide oluşumları.
tutumlu insanın tercihidir. zira çay ocağında mutlu oluyorsa oraya gitsindir. illede bir kahveye dünyanın parasını baymak durumunda değildir.
orada içeceğiniz bir kahve parasıyla çay ocağında gününüzü gün edebileceğizi göz önüne alırsak eğer, tabiki de çay ocağı. bi'kere tavşan kanı çayın keyfini sıtarbaksta almak mümkün mü? aslında ben sıtarbaksta çay olup olmadığını da bilmiyorum...*
öğle aralarında insanın yaşama sevincini alan plaza ortamlarından kaçış için adeta bir vahadır. ucuzdur, sıcaktır, dinlendirir, iyidir.
starbuck's a gidip amerika'ya özenmeyeceğim derken, behzat ç'ye özenmek. aynı bokun laciverti.
parasızlık alametidir.
okey, batak gibi oyunları küfürler eşliğinde sıcak ve samimi bir ortamda oynamayı seven bir kişiliğe sahip olmaktır.
ayrıyetten cebinde parası olmadığıda muhtemeldir.
parası olan ancak memleketine katkı sağlamayı tercih eden toprak ağalarının yapacağı harekettir. doğrudur da aslında... helal lan size ağalar! yerli malı yurdun malı ne de olsa...*
en yakın starbucks 30 km uzaktaysa, ne olacağıydı?
- yunus abi seni starbucks'a yeğledim, ona göre sevildiğini bil.

+ sen önce 100 liralık çay borcunu öde vicdansız.

- o kadar oldu mu ya...
starbuck denen kasıntı, statü bildiren bir mekan yerine; tamamen yerli mis gibi çay kokan yere gitmektir. hele bir de kömürde çay yapıyorsa tadından yenmez.
samimiyet ve tasarrufu, konfor ve atmosfere yeğlemektir. delikanlı adama yakışandır.
Biraz dusununce hatta biraz dusunmeye bile gerek kalmadan yapilan eylemdir. Cay ocagini samimiyeti hicbir yerde bulunmaz efendim.
güzelim çay ocağı dururken gevur icadı starbucks da neyin nesiymiş. Siz hiç starbucks da okey çeviren bir grup insan gördünüz mü? Ya da batak oynayan insanları? Ya da yolda giderken tuvaletiniz geldiğinde bir çay ocağına mı girersiniz yoksa elin starbucks una mı? bunları göz önünde bulundurarak çay ocaklarının can olduğunu belirtmek isterim...
Starbucksın en devamlı müşterisisin diyelim. Elemanların hepsi seni tanıyor. Günde ortalama 10 tl bıraksan sana ne faydası olur?
ama çayocağı öyle mi. Mahalleni tanırsın. Çayocağındaki abiyle aranı iyi tutarsın takımının maçlarını bedavaya getirirsin. Akşamın dar vakti arabaya ihtiyacın olur çayocağından biri hemen yardımına koşar. Mahallede biri sana diklenir, çayocağından tanıdığın bi abi hemen olay yerine intikal eder. Gerekirse çayocağına anahtarını bırakırsın, eve gelen hemen oradan anahtarı alır.
Sosyal çevresi instagramda olanlar bu ne diyor diyebilirler. Zira onlara 2-3 tane karı kıza zengin olduklarını ispatlamak herşeyden önce gelir. ama mahalle hayatı yaşayanlar çoktan anladı.
Beni en çok çeken çayı karıştırırken bardaktan çıkan ses. (bkz: anlayamazsınız)
güncel Önemli Başlıklar