bugün

Don zamanlarda aklımı kurcalayan soru. Ne yapılır ki ufacık kaşıkla. Yemek yesen fazla küçük. Kulağı karıştırsan fazla büyük. Göte soksan olabilir ama mantığı yok. Ne yapılıyor lan bu kaşıkla?
Çayı karıştırdıktan sonra, arkadaşların ensesine usulca değirilir.
(bkz: kabız boku kaşıkla çıkarmak)
krav maga sayesinde adam öldürülür.
Aslinda chai kaşığı olan alet dilimizde söylene söylene çay kaşığı olarak yerini almıştır. Peki nedir bu chai kaşığı? Chai, eski asya'da bir kabilenin ismidir. O zamanlar türklerle sınır olan chaililer türklerin akınlarına karşılık vermek için savaş araç gereçleri üretirken bu kaşığı da yapmışlardır. Amaç savaşıp köyü basan türkleri geri püskürtmektir. Savaşı kazanıp çay içmeye başlayan türkler çayı karıştırmak için zehirli chai kaşığını kullanırlar . Ve böylelikle geri çekilme başlar.
Eski model otomobillerin kapılarını açmaya yaramaktadır.
Bir kişinin de çıkıp çay karıştırılır demediği entrylere sahip olmuş sorunsaldır. Harbi mal kaynıyor sözlük.
Yemekyen sonra dişinde bir şey kalmış mı diye bakılır.
Tatlı kaşığı ile tatlı yenir. Yemek kaşığı ile yemek yenir. Çay kaşığı ile çay yenir.
çayda çıra oynanılır.
görsel
Farklı insanlar farklı kullanımlara özgülemişlerdir. Mesela eskiden dişciler ayna olarak kullanıp çürükleri çay kaşığıyla kontrol ederlermiş. Babannem bardağın üzerine koyduğunda daha çay istemiyorum olarak kullanıyor. Ben çıkarıp çay tabağının yanına koyarak çayı şekersiz içiyorum edebiyatı yapmak için kullanıyorum.
çocuğun olursa şurup içirilir.
Çayı karıştırırsın çayın şekeri nasıl olmuş diye yalarsın kaşığı.
kullanılır.
Su ile yutulur. Başka ne yapılacaktı?
Saksıya dikilir.
5000 tanesini eritirsin döküme gönderirsin bilgisayar kasası yaparsın.
ince işlerde kullanılır .
Elle yapamadiginiz .
Elinizin giremediği yerlere girebilen sağlam bi madde olduğundan islsvlidir .
Cinayet işlenebilir. Nasıl mı? Buyurun video:
https://youtu.be/WX5CNGG_T14
sevgiliyle soğuk kış gecelerinde sıcak puding yenilir. eğer sevgilin yoksa kalıp çay demler çayı karıştırırsın.
Valla sizi bilmemde babam dişlerini karıştırmak için kullanıyor.
eğer camdan yapılmış ve göze hoş gelinirse hacılanır. ben gittiğim kafelerde hep öyle yaparım. beğendiğim her şeyi çaktırmadan cebime koyarım.
geç bitsin diye supangleyi çay kaşığı ile yiyorum ben.çokzel.
Eyeliner çekilir. Makyajda herşey mübahtır.