bugün

Annesi tarafından yıllarca altın günlerinde teyzelerin çayları bitmesine ramak kala kaş göz hareketi ile uyarılarak yetiştirilmiş,evlenilesi genç kızdır. Çaylar bittiğinde kafasını başka yöne çeviren kızlara örnek olmalıdır.
Sevdiği insana karşı yapılan eylemdir . Sevmediği bir insana cay vermek zorunda kaldıysa aynı şeyin söz konusu olacağını sanmıyorum . Birde saygıdan olabilir tabi . *
annesi öyle öğretmiştir.

tüm mahalleyi çaylamış bi kızdır ayrıca eş dost akraba.

evlenilesi falan degildir .şöyle bi bakıyorum da en deger verilmeyenler o kızlar.
çorba bitince de hemen yemek koyar. muhakkak herkesin yakınlarında böyle bir kız vardır, sevilesidir, gözleri öpülesidir, şımartılasıdır.
garsondur.
cayi kirtlama icen kizdir.
türk kızının en evcil versiyonudur.
Bitir de bi kalk artık edasında da olabilir.
demir emiliminizin ağzına sıçar. iki dakika dur da bir emilsin o demirler! sonra kansızlık olacak.
tiryaki bir babası vardır.
(bkz: iyi aile kızı).
*
yok evlenilecek kız, yok bilmem ne. Ulan o kız sizin bardağınızı zorla elinizden alıp, büyük bir arzu, büyük bir şevk ile çay katmıyor. Anası karşıdan kaş,göz işareti yapıp, öksürüp duruyor. istemeye istemeyede olsa katmak zorunda o çayı.
annesinden öyle görmüştür. ayrıca bu kız; kendi başına 3 ila 5 arası misafir de ağırlayabilecek kapasitededir. bulursanız hemen evlenin. *
şartlanmış kızdır. bu kıvama gelene kadar az terlik yememiştir.
nikahı ertesi gün basılacak kızdır.
sakine.
aynı anda birden fazla iş yapma kıvamına gelmiş, evlerinden misafir eksik olmayan kızdır. artık annesinin kaş göz işareti yapmasına gerek yoktur. bir de erzulumluysa bardağınızı saklamadığınız sürece çay doldurmaya devam edecektir.
ev kedisi kıvamında yetiştirilmiş kızdır. insan gibi oturup sohbet edeceğine, sürekli gözleri boş bardak ve tabakları arar.
evlenilesi kızdır.
evin en küçük kızı olması ihtimali çok yüksektir. çayı doldurmadığı takdirde kınanacağını ve "aaa sen varken bize düşmez, ayıp olur" gibi cümleleri işiteceğini bildiği için aceleci davranır.
ileride cay bitince hemen dolduran nine olacaktir.
Bardağın dolu tarafını görmeyi seven bir kızdır.
annesinden öyle görmüştür. ev hanımı olarak kullanışlıdır.
annesinin bakışı sayesinde istemsiz olan bir harekettir.
bu konuda inanılmaz atik olan kızdır. ayrıca benimdir efendim. aynı ortamda bulunduğumuz kişilerden henüz çayının dibini içebilen çıkmadı çünkü o yeltendiğinde ben direk bardağı elinden kapıp yenisini dolduruyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar