bugün

kaçç lannn kaçç ninjalar bastı burayı.*
(bkz: ya bu kadın hiç terlemiyor mu)
pazarda kaybolursa nasıl bulunabileceği.
(bkz: yazık la kimin neyiyse)
(bkz: iğrenç la kime aitse)
(bkz: korkunç la hangi gezegenliyse)
korku. bildiğin korkuyorum. çoğunun sadece gözleri görünüyor. dolayısıyla sana bakarken ne mimik görüyorsun ne yüzünde bir duygu.

görünmeyen şeyden kork derler ya, görünmüyorlar işte korkuyorum.
acaba altında nasıl bi kadın var duygusu. ya da nasıl bir erkek var duygusu!!!
ne herhangi bir horgörme, ne de herhangi bir yüceltme içermesi gerekmeyen duygulardır.

olur, insanlar yüzyıllardır giyiyor bunu. hemen iki nesil başını götünü açtın diye, kendini amerikalı mı sanıyorsun? senin çevrende yoksa, geçmişinde var bu. geçmişinde de yoksa, zaten zıpçıktının tekisindir, sadece çarşaftan değil, bize ait her şeyden tiksinirsin; kendini, hiçbir hissesine sahip bulunmadığın amerikan medeniyetinin üstünlükleriyle avutursun. o medeniyet kurulurken yoktun, muhtemelen yıkılırken de olmayacaksın.

her neyse, ben çarşaf propagandası yapan biri değilim, o ayrı mesele de, işgalci ermeni askeri duygularıyla bu işe el attın mı da, karşında bir sütçü imam her zaman bulursun... bu da böyle...
çarşafa dolanmak.
amının ucunu pervasızca gösteren ortalık malı çıtkırıldımların yanında pek de duygu düşünce uyandırmazlar.
(bkz: hadi yine iyisin kaptın eksiyi)
sıcak ve terli hissi uyandırır ki bu çok doğaldır. genelde siyah ya da koyu renk çarşaf giyerler ve koyu renkli kıyafetler güneş ışınlarını çekerler.ayrıca bu kişi için lüzumsuz bir üzüntü peydahlanır içimde. acaba rahat mı içinde diye düşünmeden kendimi alamam.
kemal sunal ve şener şen'in birlikte oynadıkları davaro filminden bir yer geliyor hep aklıma.

aaaa börek çarşaflı börek. kıymalısı yok muydu bunun.
insanı bilmiyorum ama köpeğimin çok fena gıcık olduğunu biliyorum.
bir simitçilere, bir de çarşaflılara havlıyor.
ninjaların ülkeyi bastığı duygusu uyandırması muhtemeldir.
türban tamam dini özgürlükte, çarşaf nedir arkadaş ?
fransa'da teröristlerin gizlenme yöntemi olarak kullandığı çarşafı yasaklama kararı alınmıştı.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/15783850.asp
en kısa zamanda türkiye'dede alınması dileğiyle.
--spoiler--
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize, hayvanlar sizden daha medeni.
--spoiler--

Mehmet akif Ersoy 'un yıllar öncesinden gelen duygularıdır.

tercihtir.
gayet müsbet duygular uyandırır.

vücudunu ritmik kırıtmalarla şekilden şekile sokmadığı, gözleriyle sizi tahrik etmediği ve boya badanası ile yapaylığa kaçmadığı için, bir parça mahçubiyet, bir parça vakar ve çokça da huzur hissi bırakırlar.

fatih'e gidiniz, çarşambadan geçiniz lütfen.

samimiyetle benimsenmiş bir yaşam tarzının, iklime dahi nasıl sirayet ettiğini, bir muhitin nasıl da apayrı bir kimliğe büründüğünü, şaşkınlık ve hayranlıkla temaşa edeceksiniz.

edit ulan edit: bir bok, * on yazar eder bu sözlükte. o da en iyimser yaklaşımla...
bikinili hatunların sahil yerlerinde anadan doğmaya yakın bir şekilde dolaşıldığı memleketimde, çarşaflı kadınların kendince bir mozaik oluşturduğu kanaatindeyim.
rahatsız yada şikayetçi değilim efendim, cumhuriyet elden gidiyor diyede bir kaygım yok...
böcekler basmış burayı "da" hissi uyandırır.

geçenlerde esenler'de altı kişilik bir ailede, tek renkli "giydirilen" kişi bebekti. bebek de sarışın mavi gözlü dünya güzeli bir şeydi. üzüldüm. "seni de mi böyle yapacaklar ablam?"
kimisi görür allahı (c.c.) hatırlar.* kimisi giyemediği için bok atar.* kimisi giymek istemediğinden bok atar.* insan nefsine en ağır gelen sınavlardan biridir. sonuç olarak allah ın emridir ve gerek bilinçli gerek bilinçsiz giyerler çarşafı şerifi.
benim için dindarlıktır efendim. yani kişi dinine bu kadar düşkün bu kadar namazında niyazında olsa neden kapansın ? neyse efendim kendi tercihidir dini bütündür. saygı duyarız.
(bkz: jesus christ)
''abi ninjalar geziniyor ortalıkta falan. yakuza ya yamuk mu yaptık nedir''*
Doğu kültürünü çağrıştırıyor bende.Peçeli Kadınları
nerden bileyim içinde kadın olduğunu? birtek gözleri görünüyor baksana. yürüyüşü de bir tuhaf bunun. acaba canlı bomba falan mı? öcü gibi valla.
Kesin çarşafın altından hareket çekiyolar.
çoğu dindar kadının yapamadığını yapabilmiş irade insanlarıdır hepsi değil azı tabi.