bugün

Bak bak çantaya bak demeleri icin erkeklerin heralde.
Arka cebine telefonu koyar elinde de tespihini sallar aga.
Tebrik edip, boynuna madalya takmak istediğimdir.
Yazan: nerdeyse, valiz kıvamında çanta taşıyan yazar.
Koşuya çıkan kızdır.
Sadece bakkala gideceği zaman olan durumdur.
2 cebim varsa her turlu cikarim.

Onemli bi yere gidiliyosa cikilmaz tabii ki.

Cantada parfum, lipstick, powerbank, koca bi cuzdan, Anahtar iciliyosa sigara ve cakmak sakiz en az bunlar bulunur. Yani en azindan benim.
Cuzdanla cikiyordur.
Bi buluşmaya veya davete gitmedigim sürece benimdir.
Telefonum küçük olduğu için çoğu zaman cebimde duruyor diğerine para sıkıştırıyorum kafam rahat fazlalık yok zaten pek sevmem çanta taşımayı.
Ama makyaj malzemelerini hiç olmazsa krem, ayna ve parlatıcısını daha sonra cüzdanını, fişlerini, telefonunu, ev anahtarını, araba anahtarını, kitabını, dergisini, parfümünün nereye koyuyor?!
Çanta çok da gerekli bir şey değildir ama bi şey tasimayinca elim ruzgara yenik düşüyor ve sağa sola savruluyor nereye koyacağimi şaşırıyorum o yüzden yoksa bi boka yaradığı yok.
Katiyen ben degilimdir.
Sevgilisine eziyet etmeyen kizdir.

Koca koca sakalli adamlar ellerinde pembe cantalar amk.
Bakkala gidiyor olabilir.
Cuzdan makyaj malzemeleri baska seyler çanta kullanmayan kiz mi olur ya.
Çantalara zaafı olan ben için garip bir davranış. Bunu yapan kızlara hayret ederim.
Parfüm, ruj, allık, ıslak mendil, şarj aleti, yedek iç çamaşırı, ped taşımayan kızdır.
Benimdir, sevmiyorum ne yapayım. Biraz da annemin laflarından dolayı sanırım.
Parayı sütyeninde saklamıştır. 73-74 yaşlarındadır.
Efsane rahat bir insandır. Çanta tutturacak birine ihtiyacı da olmaz.
Deprem olduğunda bile deprem çantası var, yani imkanı yok çıkamam.
helal olsundur. ben şu erkek halimle bile çanta taşımayı çok düşünüyorum. telefon, cüzdan, sigara paketi, araba anahtarı, çakmak, ev anahtarı... bir de onlarda bunun iki katı eşya. zor iş.
Kisa yola cikiyordur.
Sabah yürüyüslerinde benim o.
5 yaşındaki veletler bile çanta takıyor
0-4 yaş arasıdır o.
şöyle mahallede bi dolanıp gelcektir. kıç cebine telefonunu, biraz parayı koyar ve çıkar. aksi halde çantasında bir levye eksik bir cinsin çantasız gezebilmesi zor.
(bkz: kız mıdır)