bugün

entry'ler (269)

5 ay sonra sözlükte yazmak

Amaçsızca yaptığım olay.

hesabı siliyorum sözlük bir şey diyor musun

insan müsveddeLerinin açtıkLarı başLıkLarı daha fazLa görmek istemediğimden hesabımı siLme kararı aLdım. SevdiceğimLe konuşuyoruz zaten dün geceden beridir. HamdoLsun. Buraya bakmak akLımın ucundan biLe geçmiyor. Yasin'i seviyorum. Onu deLi gibi seviyorum, söyLeyin ona. Ben söyLeyemiyorum bari siz söyLeyin. Ben geri dönüşü oLmayan bir hata yaptım zamanında; teLafisi mümkün oLmayan... size tavsiyem siz de yapmayın. Yapmayın arkadaşLar. Her bir gününüz ak oLsun. Leke buLaştırmayın kendinize. Ben o yoLdan vazgeçtim. Hatamın farkına vardım. Ve kendi kendime söz verdim, "artk o hatayı yapmayacağım." Diye. Eğer azck kendinize saygınız varsa siz de vazgeçin hatanızdan. Eğer biraz aiLenize değer veriyorsanız yapmayın. Az buçuk allah'tan korkuyorsanız vazgeçin. az biraz akLınız varsa yapmayın büyük hataLar. Küçük hataLar affoLunur, onLar probLem değiL; meseLe büyükLerde... Çünkü adam öLdürmek, hırsızLık yapmak hata sayıLmadığı gibi bazı şeyLer de hatadan sayıLmıyor. Affı yok. insanLar affetmiyor en azından. ALLah affeder; gerçek manada tövbe ederseniz affeder. Ben gerçekten tövbe ettim. Yaptığım her şeyi tek tek Yasin'e anLatacağım. Beni affetmesi için Lütfen dua edin. EL açıp her dua edişinizde beni de ekLeyin. Lütfen. Lütfen. Lütfen.

T: en doğrusu.

Edit: uLan zaten defoLup gidiyorum ne diye eksi veriyorsunuz. Bari giderayak mutLu etsenize. Şuraya bak. Ayıptır yaa...

parasızlık

Şu an benim içinde buLunduğum durumdur. ULan bir burs ayarLasak da kurtuLsam. Hiçbir şey yapamıyorum böyLe.

eşit ağırlık öğrencilerine tavsiyeler

SözeLe geçin.
Edebiyat, coğrafya, tarih, sınıf öğretmenLiği, pdr her *aLt bu böLümde.

karpuzun iğrenç bir meyve olması

Siz ağzının tadını biLmeyenLer için oLağandır.

biz beyaz türkler yeni türkiyeyi terk ediyoruz

Cehenneme kadar yoLunuz var.

sözlük yazarlarının nefret ettiği şeyler

Birine, biLhassa Anneme Laf anLatmaya çaLışmak... kendimi ifade etmeye çaLışmaktan nefret ediyorum.

onu anımsatan müzikler

Onur akın - asi ve mavi
Seksendört - yağmur yürekLim.

bu sabah nasıl uyandınız

Annem tarafından, ite kaka...

futbolla zerre ilgilenmeyen erkek

Babam, abim, kardeşim. Hiçbirinin zerre iLgisi yok futboLa. En güzeLi...

yazarların bu gece gördüğü rüyalar

2 buçuk haftadır konuşmadığım sevdiceğimLe bugün gece 12'den sonra konuştum. Ve rüyama girdi. OnLarın evine kompLe aiLece tanışmaya gidiyorduk. AbLasını, annesini gördüm; kendisini görmedim. OLsun sözLük. Rüya da oLsa güzeLdi.

100 bin yıllık kürt tarihi

inkar edilemez bir gerçek. Evet.

ama aşkım hepsini alamam

Sevgilisiyle alış verişe çıkmış bir kızın isyanıdır. Erkek çok fazla şey almak ister ancak kızın limiti bellidir. Erkek hiçbir şekilde doymak bilmez. Kız erkeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya kalktığı vakit 1 ay boyunca kendine gelemeyecektir.

let it go

"Bırak gitsin"
"Koyver gitsin" anLamLarını taşır.

KuLLanan oLmasa nicknamem oLacaktı.

yaz tatilinde hiç bir yere gitmeyen yazarlar

Benim gibi 7/24 evde, işsiz, güçsüz, sabahtan akşama kadar teLefonLa uğraşan insanLar oLabiLirLer.

ateistlerin duası kabul olur mu sorunsalı

Dua ediyorsa ateist değildir o zaten. ama ille "ateistim.' Diye diretiyorsa ne diye dua ediyor?

Hem istediğimiz bir şeyin gerçekleşmesi için sade dua etmek şart değil. Bazen allah içimizden geçirdiğimiz şeyleri merhameti ile sunar bize. Dua etmeyi akletmesek bile...

Yani şuraya getireceğim lafı:
kişi Ateist oLsa da isteği gerçekleşebilir. Zaten günümüzde yüzlerce ateist bilim adamlarının varlığı bunun somut örneğidir.

Edit: çok vasat bir entry oldu kabul ediyorum ama daha iyi cümle kuramadım. Odaklanamadım konuya galiba.

note 2 kaleminin dokunmatik tuşu algılamaması

Büyük bir eksikLiktir.

günümüz gençlerinin tenekeye benzemesi sorunsalı

Anne babaLarı düzeLtmekLe, onLarı biLgiLendirmekLe haLLoLacak sorundur.

kürt erkeklerinin etek giyme merakı

Kürt erkekLerinde oLmayan meraktır.

Pkk'lı erkeğin merağıdır bu!

AkLa karayı ayırt edemeyen beyniniz...

limanda tren beklemek

GeLen gemiyi görünce, "yemişim trenini..." Dedirtir.