bugün

Neyle yediğin değil de çekirdeği puuaahh diye tükürerek mi cikaricaz yoksa onu da çatala koyup peceteye mi bırakıyoruz.
Kürdanla yenir diyor ve arttırıyorum.
Pipetle çekilen makbuldur.
piyasada yenecek güzel zeytin mi var.

marka tavsiyelere açığım.
Bunu da sormazsınız diye düşünüyorum. Tövbeler olsundu.

Ekşi çökünce sözlük bozuldu.

Ben kepçeyle alıp ekmeğin arasına koyup da yiyorum.
tabaktan direkt olarak ağza atılır araç veya uzuv kullanmadan.
Zeytini zıplatıp karşıdakinin ağzına sokmak istiyorsan çatal, kendin yemek istiyorsan el.
erkek adam zeytinin çekirdeğini yutar bir kere kardeşim.
Zeytini çatalla yiyen bir grup insan vardır, bunların içinde de bir grup vardır ki bunlar zeytinin cigidini de çatalla çıkarmaya çalışır. Bir de dilleriyle böyle cigidi çatala iterler, dudaklarını büzerek açı verirler cigide, tam çatala düşsün diye böyle bir değişik saklabanliklar sebeklikler ibne ibne hareketler.
Sözlüğün erkeklerine zeytin yemeyi öğretecek değilim ama o zeytinin cigidi çıkarılırken G3 mermisinden çıkan ses gibi bir ses çıkacak efendim.
Elimi sürmem vıcık vıcık ögh.
bu muydu tek derdiniz...? Vallahi hayret!
yeşil zeytin mi yoksa siyah zeytin mi?...
tavsiyem ; kürdanla .
zeytini önce bulalım, yemesi kolay.
Zeytin önce bir tabağa alınır ve bıçak ile ortadan kesilir sonra ekmanen alınıp yenir.
Çatalla yenir elbette, Özellikle taş kırma olan. Kırık olan yere çatal batirmak büyük kolaylık sağlıyor.
Zeytin, üzerine az kekik, az kırmızı biber dökülüp, azıcık da zeytinyağına bindirilmiş olarak yenir.
Çatalını elini bilemem.
Tüm derdimiz bu mu aq soruna bak millet aç aç.
çok kişiyken ortaya genel koyulmuşsa; öyle her boka bandırdığın peynirli meynirli, yumurtalı, işte efendime söyleyeyim akçaağaç şuruplu, kaşkaval peynirli çatalla girişilirse benim ayarlarım kayar. zeytinini de çatalını da sapanla karşıdakine saplarım, doğal olarak kahvaltımı da kibarca yarıda bırakmış olurum bu sayede. adeta bir istanbul hanfendisi gibi.
eliyle alıp da, çekirdeğini emcükleyip eline çıkarıp döndürüp, geri zeytine bandıran olursa da kızarım.
her şeyi bıçaklarım.
Çatal tabi ki mağara adamı mısınız aq. Batıramıyorsanız bu sizin probleminiz. Bu entry da mağara adamlarının bir yerine batmasın.

Not: çatal daha temiz ve medeni.

Not: Atatürk görse söver ne biçim başlık bu aq.
en kıl olduğum şey düz zeminde kayacak kadar yağlanmış ellerle çay bardağını tutmak. kahvaltıdan sonra bir bardak daha çay koyup salonda muhabbete başlayamıyorsun çünkü nalet olsun bardağın her yerine yağ bulaşmış oluyor. yeni bardak çıkarmakla uğraştırıyor.
o yüzden zeytini çatalla yerim.
peynir çatalla, zeytin elle yenir.
çatalzeytin diye bir ilçe varken tartışılmasına gerek olmayan sorunsal.
Elle yenir.
çatalla.