bugün

islam'ın beş şartına bakıldığında varılan sonuç. sahiden tam anlamıyla zengin olmadan hacc'a gidemiyor, dolayısıyla en fazla %80 müslüman olabiliyorsunuz bu şartlara göre. ya şartlarda bir sorun var ya da onları yerine getirmek için zengin olmayı gerektirecek şartları yerine getirenlerde.
yanlış önerme. çünkü doğrusu hiç olmazsa ömürde bir defa hacca gitmektir.

dine kulp takmaya çalışan fullrealistlerin anlayışına göre ''matematik yalan söylemez'' değil mi? 0 zaman hadi biraz matematik yapalım. ve en kötü şartları değerlendirelim.

günde 1 lira ayıran bir insan 20 yılda 7300 lira para biriktirebilir. 30 yaşında biriktirmeye başlasa 50 yaşında hacca dilediği gibi gidebilir yani. islamın öngördüğü koşullardan birinin de tutumlu olmak, israftan kaçınmak olduğunu düşünürsek dinin gereğini yerine getirirken, aynı zamanda hac parası biriktirilmiş olur.* dolayısı ile hacca gitmek için zengin olmak gerekmez.
saçma ve gereksiz bir önerme. Böyle bir şey söyleyenin amacı nedir? tabii ki provokasyon.
Bu başlığı açan arkadaşın saçmaladığı cümledir. Efendim neymiş? Parasız Allah ile bağ kurulmaz. Kim diyor? yapmayın Allah aşkına. Bırakın bu işleri. Ateist demek istemiyorum ama kendilerini Allah'a yaklaştıramayanlar öbür tarafta bir şey uydurmak için burada bir kılıf örmekte. Yapmayın günahtır. Allah sizlere hiçbir zaman yükleyemeyeceği yük yüklemez!.. Lütfen gelin tevbe edin. HACCA GiDiN! diyen yok. imkanınız varsa gidin denmekte. 3 liram var karnımımı doyurayım cocuklarımımı hacca mı gdeyim ? Hacc elbette ki arka planda kalacak. Ama paran varsa gitmeni ister Allah . Birde bu arkadaşların söylediği cümleler. Ne anlam içeriyor? Yapmayın yahu. Tam müslümanlıktan kastınız nedir? 5 vakit namazını kaçırmayan bilmem sakal bırakan adamlar mı tam müslüman? işte günah işlediniz. Diyeceksiniz ki nasıl? Şöyle ben sakalımı saçımı kestiririm. Kot pantolonumu giyerim. Şalvarla bitecek iş değil bunlar. Herneyse kimse benim namaz kılıp kılmadığım konusunda yorum yapamaz. He ben 5 vakiti kaçırıyormuyum kaçırmıyormuyum. Tam müslümanmıyız ? Bunu nasıl bileceğiz? Yok sünnet olduk ahaaa tamam müslüman oldu. Böyle bişey yok. Namazımızı niyazımızı dualarımızı Allah kabul etmediği sürece nasıl müslüman olabiliriz? Bunu birazcık da olsa düşünün. Ben müslümanım En iyi müslümanım diyenin müslüman olup olmadığını Allah bilir. Allah yoldan çıkanları yola soksun. Allah cümle aleme yardım etsin.

Allah bizleri zina ile imtihan etmesin.Amin!..
(bkz: müslüman gösterişiyle zengin olunması)
mantık dışı bir söylemdir. sırf laf olsun diye konuşmayın be abicim.
yolda yürümek o yola varmak kadar mühimdir ve sevaplıdır dinde. hele bir günde bir lira kenara atılarak yola bir girilsin de yolda şehit düşme şerefine nail olunursa haccın gereği yerine getirilmiş olunur zaten. bunu bilmeyenler yarına senedimiz mi var diye günü birlik yaşadıkları için 50 yaşına kadar kadar yaşayacağını değilde, yarın öleceğini varsayarak tencerede bulduğunu kapağında ekmek banarak yer.

afrikada açlıktan ölenler ise yokluktan değil, kendi varlıklarının normlarını bilmeyip, kapitalizm denilen canavara köleliliği seçtikleri için ölüyorlar hatırlatmak isterim. bu güne kadar afrikaya giden dünya yardımları ile marsta yeni bir hayat kurulurdu be. afrikada ölenleri duygu sömürüsü haline getirip onlar noolucaaaakkk diye çemkirenler kaç kere afrikaya gidip açlıktan ölünüp ölünmediğini görmüşler merak etmekteyim sözlük.

hiç yapılmadığı halde ''ateist damgası yapıştırıyorsun'' hemen suçlamasında bulunuyorsun, bir sorgula diyenler dünya düzenini sorgulasınlar isterdik ama nerde o günleeer.

(bkz: bir şeye hiç niyetim yok demektense bahane üretmek)
(bkz: su götürmeyecek gerçeklere şüphe ile yaklaşıyormuş gibi yapıp polemik ortamı yaratmak)
(bkz: bizim karnımız bunlara tok)
islamın 5 şartından bir haber insanların uydurduğu hede. Şöyle ki hac durumu olan ve arkasında bıraktığı insanları da muhtaç bırakmayacak duruma sahip olan insanlar için farzdır. Oğluna bir flüt bile alamayan adam hacca gidecek diye bir kural yoktur.
abdestli kapitalistlerce doğruluğu kanıtlanan durum.
abdest aldığını zanneden ama asla arınamayacak olan kapitalistlerce doğruluğu kanıtlanan durumdur.
islamcı burjuvazinin amentüsüdür. zenginliklerini yoksul müslümanlara açıklamakta kullandıkları güzel bir yalandır.
(bkz: para olmadan sevaba bile girilememesi)
olmayan beyinlerle islam'ı anlamaya çalışma sonucu ortaya çıkan durumdur.
cehennem parayla cennet parasız sadece şartları var o kadar . paraya pula forma faturaya kredi kartı ekstrelerine senetlere borçlara altına pırlantaya elmasa kısacası hayatı yokuşa süren hiç bir şeye gerek yok şartlara uy yeterli .

tabi bu cenneti yada cehennemi ne kadar arzuladığımızla alakalı tamamen .

her şey insan için .

sadece seçeriz yada seçmeyiz şuda varki her tercih bir vaz geçişdir .