bugün

türkiye'nin abartılmış üç yönetmeni. aralarından bi tek zeki biraz daha iyi gibi diğelerine nazaran. çağan ırmak zaten rezalet ötesi bi yönetmen. evet.
herkesin hakkında konuştuğu yönetmenler üçlüsü. duygu sağıroğlu, ömer lütfi akad gibi öyle her önüne gelen ergenin bok atamayacağı dinazorlar vardır bir de.
ayhan akman-mustafa sarp-barış özbek üçlüsü gibi korkutan üçlüdür beni efendim.
ilk ikisi stil olarak birbirine daha yakındır ama çağan ırmak daha çok gişeye oynayan filmler yapar. ama üçü de bana hitap etmez. son dönem türk sinemasından kimsenin hitap etmediği gibi.. ben klasikçiyim. *
gişe filmi yerine, sanat filmi yapmayı tercih eden, iyi yönetmenlerdir.
çağan ırmak gibi gayet vasat bir yönetmeni bu iki arkadaşın arsına sokmak da neyin kafasıdır denilerek tepki gösterilmesi gereken üçlemedir.
zeki demirkubuz: çok iyi bir yönetmendir. herkese hitap etmez. ama bana hitap eder. büyük yönetmen olduğunu ispatlayan çalışmaları yazgı,masumiyet ve kaderdir.
nuri bilge ceylan: iyi bir yönetmendir. o da herkese hitap etmez. bana da pek hitap etmez. yine de mayıs sıkıntısı filmini severim. diğerleri de fena değildir.
çağan ırmak: iyi mi vasat mı olduğu tartışılır. o herkese hitap edebilir. ama bana hiç hitap etmez.ıssız adamı da yapar prensesin uykusunu da babam ve oğlumu da!
mahsun kırmızıgül ün türk kökenli kopyası olan çağan ırmak ı bir yana bırakalım zira diğer iki şahısla alakası yok.
zeki ve nuri tipolojisindeki yönetmenleri oldum olası sevmem.
samimi değillerdir.
bi entel dantel görünme çabası, fular takmalar, pembe kazak..
bağmsız sinema için gerekli tiplerdir lakin sinema için pek gerekli değillerdir.
kalbürüstü bir yönetimlerine denk gelinmemiştir henüz.