bugün

saçma sapan insanlarla aynı ortamda bulunma ve gereksiz sohbetlerine katlanma zorunluluğunun getirdiği sinir kat sayısını zorlayan anlar.
Fenerbahce-Denizlispor macinin 16 dakika suren uzatma suresi
eğer bir yere çok gitmek istiyorsanız ve oraya ulaşma süreniz kısa olsa bile size o kadar uzun gelir ki zaman geçmek bilmez.

edit: imla
staj komisyon başkanının saat 8.30 da odasında olması gerekirken saat 10 da odasına gelmesini beklemek.
sevgiliyle buluşma esnasında ondan önce buluşma yerine gidip beklenilen an.
üniversite okuduğun şehirden yaşadığın şehre geri dönüş vaktinin geldiği vakitlerdir. o 5 ay geçer ama 5 gün geçmez efendim.
uzun otobüs yolculuklarında, zor zamanlarda, hastane köşelerinde, kuyruklarda o zaman akmıyor akrep yelkovanı kovalamıyor sanki.

gel gelelim, sevgilinin yanında nasıl hızlıca akıyor zaman? anlamış değilim. 1 de ordasınızdır gözünüz saate kayar, çoktan 5 olmuştur. tüm zaman dilimlerine ve saatlerine küfredersiniz o zaman.
(bkz: ikili oynayan şerefsiz saat)
askerlik, özellikle de nöbet saatleri. 1 saniyenin abartısız 1 saate dönüştüğü iğrenç anılar.
yazın öğle sıcağının bağrında vişne ağacının tepesinde vişne toplamaya çalışırken yaşanılan andır.bir yandan sıcak bir yandan sinek ve türevleri bir yandan vişne ağacının dalları zaman geçmek bilmiyor.
erkek dilinden (bir kızın buluşma anında iki saat sonra gelmesi.)
minibüste çalan derin yanık kokulu ismail yk şarkıları eşliğinde yapılan seyahat. ev ve çarşı arası hiç bu kadar uzun gelmemişti, bitmek bilmedi. 90 60 90 vücudum var...
günün 22 saatini yatakta geçirirken, duvardaki saate bakıp "pili zayıflamış galiba. ama daha geçen gün taktım pil. yemek yiyelim saat?" diye bir diyaloğa dirilen o andır.
iş görüşmesine gidildiğinde, mülakatçının beklendiği andır.
Biraz izin isteyen sevgilinin "izninin" bitmesini umutsuz olsan da beklemek. Zaman sanıye sanıye gecıyor resmen.
sevdiğiniz bir insanın gelmesine dakikalar kalmış fakat geçmeyen andır.Kapı deliğinden bakarsınız saniyede bir apartmanın ışığı yanacak mı diye.Sanki durmuştur o an.Geçmek bilmez bir türlü ha geldi ha gelecek derken yürek fazla yüklenir göğüs kafesine o anlarda.
uzun kis geceleri. kim ne derse desin bitmek bilmiyo. saatlerce oturdugunu dusunursun oysa ki sadece yarim saat gecmistir.
pasaport kontrolü sonrası uçağın kalkışı için beklenen anlar.
ojenin kurumasını, mozaik pastanın donmasını ya da bankada sıranın gelmesini beklerken geçen zaman.
kuyrukta beklenen hiçbir zaman geçmez sanki o an zaman olgusu tamamen durur ve nesnel olarak göz akmayan hayatı izler.

ama oradan kurtulduktan sonra değişir kum saati.
iki maaş arası. .
Saat'e baktığın anlar.
iş yerinde yapılacak iş olmadı zaman. Saate bakıyorum bir saattir geçen süre beş dakika.
derbi de 1 sıfır öndeyken maç geçmek bilmiyor keşke biran önce bitse de kazansak diyor insan.