bugün

fenerbahçe bayan basketbol takımının başarılı antrenörü. kendisinin önderliğinde fenerbahçe büyük başarılara imza atmıştır. başta fiba euroleague'de final four'da oynanan final olmak üzere, türkiye ligi şampiyonlukları, türkiye kupası ve cumhurbaşkanlığı kupaları kazanılmıştır.
galatasaray bayan basketbol takımı 9 sene üst üste şampiyon olduğunda takımın başında olan antrenör. 9 şampiyonluğun kaç tanesi ona aittir bilememekteyim ama son 5 tanesinde kesinlikle kendisi görev başındaydı. bu başarısında efsanevi amerika'lı clarissa davis'inde büyük payı vardır.

edit:ilk 2 sindeymiş sadece
yaklaşık 10 yıl önce, emlak bankasını 2 yılda 3. ligden 1. lige çıkartmıştır, ama sonrasında takımdan ayrılınca, takım "zafer hoca yoksa biz de yokuz" diyerek 1. lige çıkmamışlardır. büyük antrenördür.
fenerbahçe spor kulübü amatör branşlarının istisnasız en başarılı antrenörüdür, takımının başına geçtiği andan itibaren bütün kupalara ambargo konulmuş, bu süreçte ezeli rakiplere nal toplatmış ve fenerbahçe taraftarına bayan basketbolu sevdirmiştir.

(bkz: büyük hoca)
aralık ve ocak aylarındaki alacakları ödenmediği için notere başvurmuş, bunun üzerine fenerbahçe tarafından görevinden el çektirilmiştir. yönetim kendisini bırakırsa muhtemelen galatasaray'a gidecektir. türkiye'nin en zengin kulübünün taraftarlarına duyurulur...

haberin linki:http://www.turkbasket.com...l-sonuclar&itemid=182

edit: lan ben şimdi yorum yapayım mı buna, yok yok yapmayacağım...
(bkz: eksi sozluk/#4587045)
fenerbahçe ile sözleşmesi feshedelmiş basketbol koçu. açıkçası fenerbahçe galatasaray'ı ayartmakla suçlamış belki teorik olarak haklılar evet, bir takımın antrenörünü ayartmaya çalışmak yanlış ama, galatasaray uefa kupasında şampiyonluğa giderken aziz yıldırım değil miydi fatih terime'e teklif götüren. önce kendi pisliklerinize bakın.
an itibariyle galatasaray bayan basketbol takımı'yla sözleşme imzalamıştır.

edit: galatasaray.org bu haberi 1 temmuz 2009'da duyurmuştur. entry'nin ilk girildiği tarihe dikkat...

edit2: farkettim ki moderatörler 20 gündür hala başlığa uygun yönlendirmeyi yapmamış. amk onu da mı ben yapacam zafer kalaycioglu diye...
gelişi ve geliş şekliyle, daha öncesinde sezon içinde yaşanan rezillikle galatasaray'ı galatasaray yapan birçok şeyin uçup gitmesine sebep olmuştur. lakin suç onda değil; onu, bu şekilde bu göreve getirenlerdir.
Türlü oyunarla gs bayan takımının başına getirilmiştir ya da gelmiştir.anlayacaktır ki marifet kendinde değildir. fenerbahçeden oyuncu almam diyen örnek(!) yönetici ahmet dedehayır kendisinden sonra bide fenerbahçeliliğiyle bilinen bir baba hindilerin mimarı nilay yiğiti katmıştır kadrosuna yani kısacası ruhumuz var diye övünen gs şampiyonluk için fenerbahçe ruhunun peşine düşmüştür. zk ve nilayla nice öğrenilmiş çaresizliklere..
bugün itibariyle görevine son verilmiştir.
http://m.basketfaul.com/m...vsemeden-oynamaliyiz.html