bugün

ayar diyebilmek için "ayar olduğuna inanmaya programlı bir robot" olmak gerek. zira bu adamın en saçma yazısının dahi edebi değeri vardır birilerinin gözünde.
biri der ankara, diğeri der götüm kara.
dersim konusunda asıl anlaşmazlığın isyanın bastırılması konusunda değil; kadın, çoluk, çocuk ayırt edilmemesi ve yaşandığı söylenen tecavüz vakalarıdır.
bunu anlatması lazım bu sert bakışın içerisindeki beyne.

şu dönemin chp'lileri yozdil gibi kılıçdaroğlu gibi muharrem ince gibi adamları tepelerine çıkararak kendi kendilerine ihanet ediyorlar, farkında değiller.
beyhudedir. şöyle bir lafı vardır üstadın: anlayana davul zurna saz, anlamayana sazı soksan az. bu zihniyete; şamil tayyar gibi adamlar lazım.
--spoiler--
diyor ki...
adamlar askerlerimizi şehit etti, üstüne erzakını çaldı, şehitlerimizin bakkallara veresiye borcu kalmasın, derhal ödeyin.

hikâye anlatmayın.
açın şu arşivleri.
bu memleketin, bu milletin...
şehitlerine olan borcunu ödeyin
--spoiler--
en buyuk ayari muhsin baturdan yiyen yazardir ,gerisi ne yazsa bos :

"okuyucularımdan özür diliyor ve yaşantımın bu bölümünü anlatmaktan kaçınıyorum" ,
ayarın kralını geçen hafta vermişti zaten.
(bkz: seyit rıza nın ingiltere ye yazdığı mektup/#13765906)

bugünkü ise tamamlayıcı olmuş.

mehmet metiner'e söyleyin de cia'dan belge istesin...
(bkz: The kapak for ahmet hakan dönergeci)
sadece reel tarihi belgeleri işaret etmiştir.
başkaları gibi iki fotoğraf altına hayal gücünü döşememiştir.
şu düştüğümüz hal çok acıdır.
haklı olduğumuz davalar da dahi özür durumuna gelmişiz.
yazıklar olsun.
yazısında arşivlerin açılmasını istemiş evet bence de açılsın dünya nasıl bir katliam yapıldığını görsün.
yılmaz özdil'in arşivdeki yazıyı aynen yayınladığı için az enter kullandığı köşe yazısıdır.
tarihi belge olarak necati cumalının "edebi" eserlerini gösterenlerce, pek dikkate alınmayacak ayardır.

tarihi gerçeklerle değil, edebi eserlerle gelin.
yılmaz özdil ve emin çölaşan okuyanların ancak ayar olarak görebildiği yazıdır. oysa ne bileyim biraz oral çalışlar okusunlarbelki at gözlüklerini çıkarmalarına yardımcı olur. ayrıca tunceli'ler 38 i hiçbir zaman unutmadı bu da kanıtı http://www.radikal.com.tr...12.2011&categoryid=78
dersim mevzusunda ki asıl problemin isyanın bastırılması gerekliliği olduğunu düşünen yazarlar için tarihi ayardır normal olarak. ancak mevzu o değil yahu anlayın artık.
mevzu; isyanın bastırılış şekli ve o süreçte yaşananlar ile ilgili iddialar. yılmaz özdil hala isyan bastırılmalıydı minvalinde yazılar yazıyor. tamam ona bir şey diyen yok zaten, nasıl bastırıldığı önemli, çocuklar öldürüldü mü, kadınlar tecavüze uğradı mı bunları bilmek lazım.

ayrıca değil yılmaz özdil tanrı olsa o yazıları yazan, böylesine taraflı ve böylesine rahatsız edici bir anlatıma sahip olan yazarı kayıtsız, şartsız okumam.

sene 2011,

bir köşe yazarı.

hem taraflı,

hem de sıkıcı.

okunur mu?

okunmaz.

okumam!

edit: dahi ve milliyetçi antropologlar için söyleyeyim ne akp'liyim, ne kürdüm, ne izmir'liyim.

edit-2-: tarafsızlık önemlidir gençler.
geçmişini inkar eden yazar davranışı. o belgeyi koyunca noldu peki, bütün o katliamları görmeyelim mi demek istiyosun ne diyosun hacııı. ben anladım, kısacası geçmişi kurcalama, chp.nin kirli çamaşırlarını ortaya dökme, zaten son on yıldır chp şamar oğlanına dönmüş bi de tarihinden dolayı iyice halkın karşısında rezil olmasın diyorsun.
yetersizdir.
tamam lan diyelimki katliam; ee ne istiyorsunuz şimdi?
türkler faşist, atatürk dikdatör, tek derdin bu değilmi ak malı.
fosillerle evrim teorisini çökertenlerin konumuna düşmüş tarih öncesi kemalistlerin vermeye çalıştıkları ayardır.

birileri var ya hani; ıbık fosili bulduk evrim teorisi çöktü diyorlar. bu kemalistler de onlardan farksız. fosilsiniz oğlum hepiniz, ama hala sesi çıkan birer fosil.
(bkz: kapak)
dersim e yapılan operasyon hata değildir. isyancılarla elbette savaşılacak ancak hata operasyon sırasında çoluk çocuk masum demeden herkesin öldürülmesidir.
ayarın kralıdır.katliam yapmakla suçlanan o kahramanların, şehit düşen askerin borcunu bile ödeyecek kadar dürüst ve mert olduklarını ispatlamıştır yılmaz özdil.
yılmaz özdil ve ayar. yılmaz özdil ve zeka bilgi, vicdan ahlak vs düşününce ne ayar ne ayar. aman allah ım yılmaz özdil e saygım yok ama en kötüsüde onun yazdıklarıyla kendilerini tanımlayan insanlar.

herkesin kişisel bir tarihi vardır, hiç öenmli olmasada kayda alınmasada.
ben o kişisel tarihte yılmaz özdil ve bekir coşkun u hiç affetmiyorum saygı duymuyorumda.
güncel Önemli Başlıklar