bugün

istanbul’u düşünmekten hep bunlar…

görsel
Vah Yozgat vah.
pek öyle düşünmüyorum..

yozgat'takilerin çoğu önemli bir hastalığı olduğunda ankara'ya gelir ve bu normaldir.. ankara merkezde bile, yaşlı ve durumu sakat bir adam düşüp kalçasını kırsa, her hastane bunu ameliyat etmez, büyük 2-3 hastaneden birine gidersiniz.. ama yozgat'ta, bu pek dikkate alınmamış olsa gerek.. ki, bir protez ameliyatıdır bu..yozgat'ta, bu teamüle rağmen 1000 yataklı bir hastane var, bildiğim kadarıyla.. hadi bu, anlaşılabilir.. peki, 30 km ötedeki sorgun'a ayrıca 200 yataklı bir hastane yapıldığını hatırlıyor olmam? 30 km benim, evde rahatsızlansam, düzgün bir hastaneye gitmem için gereken aşağı yukarı mesafe zaten.. ama tabii yozgat'ı düşünen hemşehrileri vardır..

bir de, yozgat'a havaalanı yapıldı.. 500.000 nüfuslu şehre.. mesela çok ilginçtir, ankara-izmir arası otoyol asla yapılmıyor.. izmir'den ankara'ya giden tren balıkesir üzerinden gittiği için sene olmuş 2024, yol 13 saat sürüyor. fakat bu yol üzerindeki uşak ve afyon'da havaalanı var, kel başa şimşir tarak hesabı.. ama yozgat'a havaalanı.. aaaa, olmazsa hayatta olmaz.. zaten ben de haftasonu canım bir kuyu kebabı çektiğinde atlıyorum şahsi ultralight sınıfı uçağıma, 1.5 saate yozgat'ta, ve akşamına evimdeyim.. değil mi?

haaa, bu kadar lüzumlu-lüzumsuz yatırıma rağmen yozgat hala bir varlık göstermiyorsa, 1"öğrencinin de içinde olmalı biraz" der ya öğretmenler, yozgat'ın da içinde olmalı..
2004’ten önceki yılları kastetmiştir o *