bugün

hristiyan ve ateistlerin bulduğu interneti, matbaayı, elektriği, ürettiği kıyafeti, bilgisayarı, aşağı yukarı sahip olduğu her şeyi haince kullanan embesil beyanıdır. ayrıca hristiyanlar isa'nın doğumunu 31'inde değil 25'inde kutlar ama adam 'cehalet mutluluktur' felsefesini benimseyince yapacak bir şey yok.
29 ekımler 23 nısanlar 19 mayıslar 30 agustoslar Ramazan bayramları Kurban bayramları Kadır gecelerı gıbı asıl kutlanası gunlerde yatıp yılın bası gıbı manasız bırgunde tum ıslerı ıptal edıp cılgınlar gıbı kutlamak bırtek Ataturke degıl Fatıhe, Kanunıye , Yıldırıma, Yavuza IHANETTIR.
ama ne hikmetse kamâlistler deli gibi kutluyorlar. ne kadar acınası.. herşeyden önce müslüman olana yakışmaz gavur bayramını kutlamak.
Kafan çok güzelmiş kardeş güle güle kullan.
Onların kutladığı bayram 25 aralıktadır noeldir.Dini bayramları o tarihtedir.
biz yeni yılın gelişini kutluyoruz.
noel dinseldir. hristiyanlara özgü bir bayramdır...
yılbaşı ise uluslararası bir şölendir...
hala bunu anlayamayan örümcek beyinliler var.
Ayrıca miladi takvimi atatürk getirmiştir ve yeni yılımızı ona göre kutluyoruz.
Kısacası...
Ne dine ne de atatürke ihanettir.
noel'i değil yılın başını kutlayan insan hiçkimseye ihanet etmiş sayılmaz.Öyle elitlik göstergesi noel ağacı,hindi vs gavur icatlarını evine alıpta kutlayan insan benim için de hainden farkı yoktur elbette ama kendi halinde eğlenen bir gece olsun mutlu geçirecek insanlar varsa bunu makul karşılamalıyız.Bunca kötü şeye rağmen eğlenmek çoğumuzun hakkı,fakat ölçüsünü kaçırmamak şartıyla...
iler tutar yanı olmayan bir düşünce.

yılbaşı ile noel'i birbirinden ayırt edemeyecek kadar gerizekalı olmak ne kadar acı şey lan.
yılbaşıyla noelin ne demek olduğunu bilmeyen kisinin ayan beyan atıp tutmasıdır.
Noel yani Christmas çoğu ülkede 24aralık arefe 25aralık ve 26aralıkta kutlanır, bazı ülkeler ise 6-7-19 ocakta kutlanır.
Isa peygamberin doğum gününü temsil eder.
31 aralık gecesi olan olay ise new year's eve yılbaşı gecesidir. Özel bir tarafı yoktur ve yeni yıla giriş kutlanır.
Hristiyanlar noel ve yılbaşı gecesini birleştirdiği için öyle bir algı oluşabilir.
Bu bir bakıma kutlu doğum haftası gibi birşeydir.
Gunun en sacma basligidir.
Cahil cühela tarafından hala noel olduğu savunulmaktadır. bir de kalkmış yüzüme bana şunu alıp bunu almamayı anlatıyor aptal, kendi örf adetinin araptan farstan alınmış olduğu bilincinde değil galiba. istersem noeli kutlarım, mum yakarım, çam ağacı dikerim, sana ne? hiç açıklama yapmak zorunda bile değilim yok ben yılbaşını kutluyorum diye, istersem musa'nın dağda tabletler bulmasını kutlarım, istersem pandoranın kutusunun açılmasını, bir bok öğren, icat et, ilerle, senin kültürünü alalım en şaşaalı haliyle kutlayalım, ama bu kafayla zor. neyse gençler, bir alman adetini kutlamak üzere oktoberfest'e gidicem seneye, sizce atatürk suratıma tükürür mü?