bugün

abartisiz vücuttur. body ile ugrasip şişmeye benzemez . Tam idealdir. Öyle ki bi havuz çevresinde,bi kumsalda iki tur ile onlarca hatunun bakislarini vücudunuzda gezdirebilirsiniz. Sadece hatunlar olsa iyi, size kiskanç gözlerle bakan adamlar da olur. Sabahtan aksama kadar dolanip durasiniz gelir. tabii g.t ister bunu yapmak . Düzenli antreman ve yine düzenli beslenme ile uzun vadede sahip olunabilir. Genis omuzlar, belirgin göğüsler, ince bel , kanatlar vs vs kaban giyseniz bile ben burdayim der. (bkz: michael phelps)
eğer yüzücü kişi bayansa bir erkek olarak kardeş,bacı tarzı yaklaşımlardan öte gitmez bakışlarınız.
"vay anam vay fiyuuu" gibi sesler çıkartmaya nedendir.
kara antrenmanı ile de desteklenirse tadından yenmeyen vücut tipidir.
1000-0 ondedir herkesten. Net. Salon vucuduna benzemez. Genis omuzlar, siki bir popo, sirt, her seyiyle yerli yerinde bir gelisim... mukemmeliyet.
3+1 omuzdan oluşan vücut.
Tatil koylerinde az da olsa gorebildigimiz, gozumuzu gonlumuzu acan, bakislarimizi kitleyen insanin vucududur.

Hele ki yuzerken ya da su topu gibi o sirt kivrimlarini gosteren bir oyun oynarken gorebiliyorsak tadindan yenmez.

Salon vucudu asla degildir. Abartisiz bir mukemmellik vardir. Tabii profesyonel bir yuzucuyseniz. Sirti, omuzlari, kalcalari, her yeriyle... allahim yazamayacagim sanirim. Ben biraz daha bakip ilham alayim.

Edit: eksileyenler... kiskanmayin beyler. Gercekler. Yuzun sizin de olsun.
Salonda sisim sisim pogacalarin yaninda
Goz kamastiran vucutlardir.
düzgündürler ancak yüzme tek başına kasları geliştirmez. yüzme kasları uzatır, yine salonda veya kendi başına geliştirmesi gerekir.
o
/V\
||
sadece yüzerek yapılabilecek vucuttur. öyle ki yuzmediğinizde kanatlarınız sönmez, kaslarınız pörsümez, omuzlarınız düşmez ve memiktolar sarkmaz.
bende olan vücut ama fazla bira tüketmekten bira göbeği oluştu. çıldırcam.
Tam olması gerektiği gibi ideal vücut. Aşırı besili spor salonu erkeği olmak yerine bunu tercih edin derim. Aynı şey kızlar için de geçerli.
Yüzme, bütün vücud kaslarını aynı anda ve aynı oranda çalıştırdığı için ve kasları toplamak yerine esnettiği uzattığı için bir bodybuildingciye kıyasla daha estetik olan geniş omuzlu vücuttur.
Sırtta kas -ki acaip seksi gösterir- omuzları da genis olur.
(img:#1532798)

Fazla söze gerek yok.
(img:#1957876)
Yüzme + crossfit
form check. 3 km serbest yüzme ve sırt kol yüzme antrenmanı.
(img:#1963618)
Edit: uzun mesafe yüzdüğün için nefes kontrolü ve kondisyonu yanında getirir bu spor. Ağırlık antrenmanlarıyla beraber yüzmeyi de eklerseniz sadece hantal ve görüntüden ibaret olmazsınız. Vücudunuzda varlığını bilmediğiniz kasların belirginleşmesini ve daha estetik bir vücut elde etmenizi sağlaması da cabası. Mesaj atan dostlara teşekkür ederim.
yüzde 60-70 omuzdan oluşur.
Bir bodyci vücudu degildir efendim. Kütlece eksiktir. anatomik olarak zayıf olan kas guruplarınızın güçlenmesine yardımcı olsa da görüntü bakımından geride olan kas gurubunu istenilen seviyeye ulaştırmanız güçtür.

Cılız kollarınız varsa veya göğüsleriniz oldukça geride kalmışsa estetiği orantıyı yüzerek yakalayamazsınız. Bir heykeltıraş gibi vücudunuzu biçimlendirme sanatı olarak ağırlık sporlarına yönelmelisinizdir.

Konu estetikse kimse burada yok yüzücü vucudu şöyle şahane vücutçular şöyle çirkim gibi tqtqva ve genelleme yapmasınlar. Zira yüzme sporunun amacı vücut şekillendirmek filan değildir. atletler ve futbolcular da olduğu gibi vücut estetiği gibi bir amaç yüklenilmez bu sporlar yapılırken ama sporun getirisi olarak kasların tempolu çalışmasına bağlı olarak fitlik ve gelişim söz konusu olur ister istemez.

(img:#1963732)

Pek çok yüzücüyü bilek güreşinde, koşuda ve yer güreşinde yenebileceğimi düşünüyorum açıkcası.

Yüzme sporunu fazla yüceltmemizin bi alemi de yok kanımca.
Laf salatası içinde yüzenleri görmüş olduğumuz başlıktır. iyi bir vücudun vardır ya da yoktur bilemem. Fitnessla beraber yapıldığında daha iyi sonuçlar alınacağını belirtmeme rağmen dün yazdığın entrye bugün üşenmeyip bir sürü ıvır zıvır eklemişsin. Üstelik negative efektli bir foto ekleyip ne amaçladığını anlayamadım sayın yazar. Herkes kendi vücudunu sevse yeterli bence.
Hocam neden bu kadar tepkiliniz şaşırdım.

Ama ben de sizin söylediklerinize katilmıyorum. Yüzmeyle beraber yapıldığında hangi açıdan daha faydalı bunu tartısabiliriz.

Göruntüde estetiği yakalamak açısından diyeceksek bence bunun pek bi etkisi olmaz. Kondusyon nefes performansı açısında elbette yararı olacaktır.

Bu yüzme değil de koşu veya başka bir branş da olabilir.

Şunu ifade etmek gerekir ki kasları ağırlık ile çalıştırmaktan daha etkili bir yol yontem yoktur Kası geliştirmek bir yana kasları güçlendirmek açısından.

Yüzme de bütün vücudun eşzaman prensibine bağlı olarak çalışmasının fayda bakımından abartıldığını düşünüyorum ben. Şu açıdan "kaslar için, vücut için, sağlık için en iyi spor" deniliyor ya hani kime göre neye göre? Evet yüzme sağlık açısından yararlıdır. Nasıl ki uzman bir egitmen eşliğinde pilates de çok iyiyse... ama ustaca yapılan vücut geliştirme antrenmanlarının (amaç sadece kas gelişimine yönelik olmaması kaydıyla) faydası bakımından "her açıdan" bunlardan daha yararsız olabileceği kanaati bence toptancı bakıştan ve konuya vakıf olmamaktan kaynaklanır.

Başlık dikkat ederseniz yüzücü vücudu ve genellikle yüzücülerin vücudu övülmüş.
Bense sizi hedef almadan genel kanaate karşı bir şeyler söylüyorum. Konu veya hedef siz değilsiniz rica ediyorum.

iddiam şu en iyi vücuda işinin ehli vücutçular sahip olabilir.

Dogru calışılırsa en dengeli ve sağlıklı kaslara da vücutçular sahip olabilir. Zaten ilerleyen yıllarda agirlık sporlarına olan yaklaşım da değişecek kanaatindeyim. şekilsellikten çok bu sporun kas sağlığı için faydalı olması ve buna uygun saglik programları daha sıklıkla uygulanmaya başlanacak zira daha pratik ve daha etkili bir çözüm oluşturabilir gibi görünüyor.
Standart dışı bir vücuttur.

görsel
sahip olduğum ama çok mutlu olmadığım vücut tipi.
benimki gibi olandır.

not: zargana değil gayet göz doyurucudur.