bugün

gerizekalıdır. ulan zaten merdiven yürüyor, ne sikime sen de yürüyüp insanları rahatsız ediyorsun cibiliyetine sıçtığım?! madem ki yürüyüp marjinal olmak istiyorsun, siktir git yürümeyen merdivenlerde yürü!
acelesi olan bir insandır belki de. rahatsız olacak kişiler sağ tarafta beklerse daha sirküle bir yolculuk olabilir.
yürüyen merdiveni yavaş bulan insandır.
siyasi amaçla söylenmemiştir kesinlikle!
aklıma direk kemal kılıçtaroglu geldi.
at dan düşmek olsaydı
recep tayip erdogan
yürürken düşmek olsaydı
devlet bahçeli
yumruk yiyen o.ç deseydi
ahmet türk
.
bir de bunların "aclsi olmyn sğda bklsn o zmn yhaa" diyerek, çok zeki olduklarını düşünenleri vardır ki evlerden ırak... ulan benim en büyük keyfim yürüyen merdivenin aynı basamağında sevgilimle sarmaş dolaş beklemektir amk. kimsin de sen benim keyfimi bozacaksın lan iblis?! adamın götünden numunelik kan çekerim kuran çarpsın!
akp döneminde yaşanmıştır.

adamın acelesi vardır, sıkılmıştır, kafası dağınıktır.
çoğunlukla reklamlarda ya da filmlerde olan insanlardır. reklamda sağlıklı yaşam mesajı verme , filmlerde mutluluktan uçma belirtisidir. gerçekteyse yürüyor işte ne yürüyecem mantığıyla uygulanmayandır.
istanbul metrosunda merdivenin sol tarafında gerçekleştirilmesi olağan eylem. hem de bunun için duvarlara "inenlere yol verin" gibisinden bir şey yazan uyarılar konulmuştu, öyle böyle değil.
Sinir bozan insandır.
Be .mına koduklarım git normal merdivende yürü niye insanlara dirsek atarak ilerlemeye çalışıyosun? Üstelik o kalabalıkta yürüyen merdivenin yarısı boş kalacak ordan üç idiyot yürüyecek diye yüzlerce kişi tek sıra halinde oraya geçmeye çalışıyor.
faşisttir. sen kimsin de "sizi ipe dizerim" mesajı vermeye çalışıyorsun lan bize keraneci?!
merdiveni yavaş bulan insandır tanımına katılmamayı imkansız bulduran mevzudur.
ters yürüyenleri mevcuttur.

ülkeyi yönetmeye aday olanları mevcut.

(Bkz:kılıçdaroğlu nun yürüyen merdivene ters binmesi)
metro ya yetişmeye çalışan yurdum insanıdır.
acelesi olan insandır. bu tip insanlar için merdivenin sol tarafının boş burakılması bir nezaket kuralıdır.
Allah'ın 'yürü ya kulum' dediği insandır.
Acelesi olan yahut beklemeyi sevmeyen insandır.
acelesi olan insan için en mantıklı vakit kazanma yöntemini uygulamaktır.
herkesin acelesi olsa da olmasada 1 kez denediği durumdur. ya da 2.**
kendi işini kendi yapar.sadece hız kazanır.
''bırakın beni,ben kendim yürürüm.''
mantıksız kişi, acelesi varsa normal merdivenden yürümesi gerekir. çünkü yürüyen merdivende duran insanları dürtüp, itmekten daha kolay geniş merdivenden koşarak çikmak. hem de insanları rahatsız etmez.
yürüyen merdiveni amacına uygun kullanan insandır.

tabi bu tartışılır bir durumdur, şahsi düşünce neticesinde yürüyen merdivende yürümeyi ya da öylece durup rahatça çıkmayı kişiler kendileri seçer.

yürüyen merdiven, gelişmiş ülkelerde insanlar bir merdiveni daha kısa sürede çıksınlar ve zamandan tasarruf etsinler diye yapılmıştır.
1 dakikada çıkılabilecek bir merdiveni 20 saniyede çıkmak gibi bir mantık yürütülebilir.

ee bu durumda yürüyen merdivende rahatlık adına sağ şeritte beklenip, sol şeritten de yürümek isteyenlere yol açılarak herkesin isteğine uygun bir hareket sergilenebilir.
bir şeylerin onu yönlendirmesinden hoşlanmayan, bir şeylerin yardımı ve kendi çabasının da yardımıyla bir yerlere gelmeye çalışan insandır.