bugün

Efendim kendileri kocaeli üniversitesi i.i.b.f.de asistan olarak çalışmaktadır ki bu kısmı hatırlamak şahsıma derin acılar vermektedir eski bir mesele hatırlamayalım şimdi öhöm öhöm. Ancak kpss çalışanlarca daha iyi bilinmektedir yazdığı ceteris paribus adlı kitap belli sayıda soru tipini tekrar ettirerek öğretmeye yöneliktir ve kalınlığını görenler kpss çalışmayı bırakabilir ancak faydalı bir eserdir. Ayrıca iktisat okulları adlı minik ama etkili bir kitabı da vardır. ayrıca bazı eğitim kurumlarında iktisat dersleri vermektedir. Şahsıma iktisat okulları dersini vermiştir ki bu verdiği ders tüm makro iktisat bilgilerimin oturmasına vesile olmuştur. Pek kıymetli bir hocadır kendileri buradan tekrar selam olsun.

Kitabının ilk sayfasındaki yazı derinden etkiler adamı; "ceteris paribus çalışan kazanır" yazar yani iktisat okumayanlar için anlamlaştırırsak "diğer şeyler sabitken çalışan kazanır".
yüksel bilgili sahne adıdır gerçek adı yüksel bilgili değildir.
ayrıca benim görüşüm ceteris paribusu çözenler çıkmış soruları ve bir kaç kalıp cümleyi çözebilir. 2009 ve 2010 kpss sınavlarında ki iktisat soruları göstermiştir ki yüksel bilgili'nin kitapları yetersizdir. onun yeride erdal ünsal ve zeynel dinler in kitaplarının okunması daha faydalı olacaktır. kpss öğrencisinin psikolojisinden faydalanarak içinde herşey var görüntüsünü vermek için kitabı olabildiğince kalın tutmuştur.
sadece ceterir paribus çözerek iktisattan 26 doğru yaptığım kitabın yazarıdır. kendisine müteşekkirim.

not: haksızlığa göz yummak, dilsiz şeytana benzer...
ikamesi olmayan insanlardandır. derslerdeki zeki anlatımlarının yanı sıra ders dışında da son derece hoş muhabbet bir hocamızdır, saygıyla önünde eğilesidir.

Dip not: çay içerken toplam faydasını maksimize edemez.
kendisinden ders dinleme fırsatına nail olamadığım ama ceteris parıbus kıtabıyla ıktısatı öğrendığım hocadır,yazardır.
kpss konusunda sadece ismi olan, ders anlatımı yetersiz birisidir. bu konuda yazdığı kitapların meyvesini yemekle meşgul olan bu hocamız doyum noktasına ulaşmış haldedir.
google'da kimdir, nedir niye arayıp ancak kitap resimleriyle karşılaşanlara söylüyorum: bir de şuna bakın: müstear ad

iyi kitap yazıp vasat ders anlatan bir iktisatçının da çok yakını aynı zamanda...(evet, sadece kitap yazıp dersleri bırakmasının vakti geldi de geçiyor.:memnun olduk)
türkiye'nin tartışmasız en iyi iktisat hocasıdır. ''ceteris paribus'' adlı eserini okuyup sorularını çözmüş bir öğrencinin kpss iktisat sorularının yüzde 90'ını yapması çok olasıdır. 2 haftadır derslerine girme şansı yakaladım, anlatımdaki akıcılığı ve eğlenceli karakteriyle derslerin sıkıcılığı ortadan kalkıyor. 2011' de 40 iktisat sorusunun 30 unu, 2010 da 20 tanesini bire bir yakalamıştır.
kpss iktisat alanında piyasanın duayenlerindendir. kendisi doçent olmuş, hayırlı uğurlu olmasını ve başarılarının devamını dilerim. kendisinin de dediği gibi "ceteris paribus çalışan kazanır".
Kendisinden ders de aldığım kaliteli iktisat hocası dır. Kitapları iyi ama ders anlatması çok daha iyi. insana iktisadı sevdiren birisi.
iktisat okulları kitabı kpss için şahane bir kaynak tavsiye ederim.. kısa ve net bir anlatımı var..
kime göre neye göre?

dersi bunun üzerine işleyen ve alanında numunelerden olan insan.
4t maliye kitabı kaliteli akademisyen. ÖnümüZdeki haftalarda dersime gelecek ve kendisiyle tanışma fırsatı bulacağım.
iktisattan herhangi bir kurum sınavına girecek arkadaşlarım Yüksel hocanın çıkmış sorular kitabını edinseler çok şey katacaklardır kendilerine.